Afganistan Haberleri

Afganistan haber, Afganistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afganistan - 16.06.2021
Afganistan'da Devlet Abad ilçesi Taliban'dan geri alındı
Afganistan'da, 8 Haziran'da Taliban'ın ele geçirdiği kuzeydeki Faryab vilayetinin Devlet Abad ilçesinde hükümet güçleri tekrar kontrolü sağladı.
Afganistan - 15.06.2021
TBMM Genel Kurulu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden görüşmesine değinen Altay, şu değerlendirmelerde bulundu: "1915 olaylarını soykırım kabul eden devlet başkanıyla görüşmesinde 'Hamdolsun bu konu gündeme gelmedi.' demenin bizim nezdimizde karşılığı bir teslimiyettir, görevin gerektirdiği niteliklere sahip olmamaktır, aziz milletimizin tarihine ihanettir. Sayın Erdoğan 13 Haziran'da yola çıkmadan önce Biden'a '24 Nisan ve F-35'i soracağım.' dedi. Güzel, dedi de, 2 saat 35 dakika süren uçak yolculuğunda, Erdoğan'a 'Hamdolsun 1915 gündeme gelmedi.' dedirten, 'Biden'a 1915 kepazeliğinin hesabını ver.' demekten alıkoyan hain var. O uçakta Dışişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, İletişim Başkanı, Sözcüsü Ömer Çelik, Osman Aşkın Bak var. Erdoğan'a 'Hamdolsun 1915 gündeme gelmedi.' dedirten hain bunlardan hangisi?" Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Biden ile görüşmesinde Afganistan Kandahar Havalimanı'ndaki Türk gücünün görev almasının da gündeme geldiğini anlatarak, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı diyor ki 'Ben Afganistan'da senin bekçiliğini yaparım, sen yeter ki paradan haber ver.
Afganistan - 15.06.2021
İYİ Partil'li Okutan: "Türkiye'nin Kabil Havaalanı'nın güvenliğini tek başına üstlenmesi, sakıncalı gelişmelere yol açabilir"
Bunlardan birinin de ABD'ye ait askeri birliklerin Afganistan'dan çekilmesiyle Türkiye'nin Kabil Havaalan'ının güvenliğini üstlenme girişimi olduğunu aktaran Okutan, "Gelinen noktada, ülkemiz stratejik ortaklık ve müttefiklik ilişkisini kaybettiği ABD'nin kullanışlı müttefikliğine sürüklenmiş görünmektedir.
Afganistan - 15.06.2021
Son dakika haberleri! ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya Savunma Bakanları Avrupa Dörtlüsünün ilk toplantısını yaptı
Kirby, dört bakanın, NATO İttifakını güçlendirmek, Afganistan'dan geri çekilmeyi tamamlamak, kurallara dayalı bir uluslararası düzeni korumak ve ortak stratejik rakiplerin kötü niyetlerine karşı koymak için sürekli yakın iş birliğinin önemi üzerinde anlaştıklarını vurguladı.
Afganistan - 15.06.2021
Biden'dan Erdoğan ile görüşmesi hakkında değerlendirme Açıklaması
Toplantıya girişte bir gazetecinin "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dünkü görüşmenizde Türkiye'nin Afganistan'daki varlığı hakkında mutabakata vardınız mı? Bu konuyu görüştünüz mü?" sorusunu yanıtlayan Biden, "Uzun görüşmelerimiz oldu.
Afganistan - 15.06.2021
ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü konulardan Afganistan'ın sorulması üzerine "Uzun görüşmelerimiz oldu.
ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü konulardan Afganistan'ın sorulması üzerine "Uzun görüşmelerimiz oldu.
Afganistan - 15.06.2021
NATO Zirvesi, Türkiye'nin NATO'daki yeri ve Türk-Amerikan ilişkileri
Avrupa'nın Çin ikilemi Washington şimdiye kadar başarısız olduğu bu alanda artık müttefikleriyle daha yakın çalışmak istiyor. Fakat Çin'in yükselişine karşı etkili politikalar geliştirme konusunda Biden yönetiminin önemli sorunları olduğunun altını çizmek gerekir. Batılı müttefiklerinin ikircikli tavrı, Rusya'nın bu mücadelede nerede yer alacağı meselesi ve Türkiye gibi Batılı olmayan müttefiklere yönelik rasyonel politika geliştirmeyi zorlaştıran lobilerin varlığı bu sorunların önde gelenlerini oluşturuyor. Ayrıca dünyanın en büyük askeri ittifakı olan NATO'nun Afganistan hezimetinin tescillendiği ve bu konuda İttifak'ın Türkiye'ye bel bağladığı bir zirveden Pekin'i caydıracak kararlı mesajlar çıkmasının zorluğunu da bu sorunlara eklemek gerek.
Afganistan - 15.06.2021
Kırklareli'nde 56 yabancı uyruklu yakalandı
İşlemleri tamamlanan 56 Afganistan, Cezayir, Pakistan ve Irak uyruklular Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.
Afganistan - 15.06.2021
Afganistan'da sağlık çalışanlarına saldırı: 4 ölü
Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde sağlık çalışanlarına yönelik silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 15.06.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Terör örgütünün bu saldırıyı Grad füzeleriyle ve top atışlarıyla gerçekleştirdiğine dikkati çeken Bahçeli, şunları kaydetti: "Aklı sıra dünya demokrasilerini bir araya getirmeyi amaçlayan Biden, bu Grad füzelerinin PKK'nın eline nasıl geçtiğiyle ilgili bir durum tespiti yapmış mıdır? ya bu ülkenin Dışişleri Bakanı, terör örgütünün top bataryalarına nasıl sahip olduğunu itiraf edecek kırıntı da olsa bir ahlaka, bir izana, bir vicdana sahip midir? ABD menşeli silahlar teröristlerin elinde kurşun atarken, NATO müttefikliği hiç düşünülmüş, hiç hesaba katılmış mıdır? Geçiniz bu bayağı oyunları, bırakınız sonu gelmez oyalamaları. NATO, bugüne kadar Türkiye'nin hangi güvenlik ihtiyacına cevap vermiştir? Sormayalım mı, sorup da cevap aramayalım mı? Türkiye, NATO misyonlarına en çok destek olan ilk beş ülke arasındayken, ortak bütçeye en fazla katkı sağlayan ilk sekiz ülkeden de birisidir. İttifakın en büyük ikinci ordusu Türk ordusudur. Türkiye, NATO misyonlarına samimiyetle uymuştur. En son olarak Türkiye'nin kilit bir role sahip olduğu ifade edilen Afganistan bunlardan birisidir.
Afganistan - 15.06.2021
MİT, DEAŞ'ın sözde "Türkiye vilayeti sorumlusu" Kasım Güler'i Suriye'de yakalayarak Türkiye'ye getirdi
Güler'in 2008-2010 yılları arasında Afganistan-Pakistan bölgesine geçerek çatışma alanlarında faaliyet gösterdiği, 2014'te DEAŞ'a katıldığı öğrenildi.
Afganistan - 15.06.2021
Tacikistan, Afganistan ve Özbekistan'a 4 ayda 11,2 milyon dolarlık elektrik ihraç etti
Tacikistan, ocak-nisan döneminde Afganistan ve Özbekistan'a 11,2 milyon dolarlık elektrik ihracatı gerçekleştirdi.
Afganistan - 15.06.2021
Son dakika haberi... Deyrizor'da İran Devrim Muhafızları üssüne hava saldırısı: 3 ölü, 4 yaralı
Sünni Arapların yaşadığı Deyrizor'da konuşlu İran, Irak, Lübnan, Afganistan ve Pakistan kökenli grupları, İran Devrim Muhafızları Ordusu mensupları komuta ediyor.
Afganistan - 14.06.2021
Erdoğan: Biden'la gündemimize ilişkin kapsamlı görüş alışverişinde bulundum -3
"BAKANLARIMIZ MUHATAPLARI İLE GÖRÜŞMEK SURETİYLE SÜRECİ SAĞLAMA BAĞLAYACAKTIR" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklamaları sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, Biden görüşmesine yönelik kendisine yöneltilen soruya, "Afganistan konusundaki düşüncelerimizi çok açık, net olarak Sayın Biden'a ifade ettim.
Afganistan - 14.06.2021
Erdoğan: Biden'la gündemimize ilişkin kapsamlı görüş alışverişinde bulundum -3
"BAKANLARIMIZ MUHATAPLARI İLE GÖRÜŞMEK SURETİYLE SÜRECİ SAĞLAMA BAĞLAYACAKTIR" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklamaları sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, Biden görüşmesine yönelik kendisine yöneltilen soruya, "Afganistan konusundaki düşüncelerimizi çok açık, net olarak Sayın Biden'a ifade ettim.
Afganistan - 14.06.2021
Erdoğan ve Sanchez, NATO Zirvesi'nde ikili görüşme yaptı
Görüşmede, Suriye, Afganistan ve mülteci akını konularının da ele alındığı, Sanchez'in mülteci akınına karşı Türkiye'nin "büyük çabasını tanıdığı" kaydedildi.
Afganistan - 14.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ni değerlendirdi: (3)
Erdoğan, Biden ile görüşmesinde Kabil Havaalanı'nın durumunu görüşüp görüşmediğine ilişkin sorusu üzerine, Afganistan konusundaki düşüncelerini çok açık, net olarak Biden'a ifade ettiğini belirterek, "Eğer Afganistan'dan çıkmamız istenmiyorsa, özellikle orada belli bir desteğin verilmesi isteniyorsa diplomatik, lojistik bunun yanında mali konularda Amerika'nın bize vereceği destek büyük önem arz ediyor.
Afganistan - 14.06.2021
Erdoğan: "Afganistan'dan çıkmamız istenmiyorsa, diplomatik, lojistik, mali konularda ABD'nin bize vereceği destek büyük önem arz ediyor."
Erdoğan: "Afganistan'dan çıkmamız istenmiyorsa, diplomatik, lojistik, mali konularda ABD'nin bize vereceği destek büyük önem arz ediyor.
Afganistan - 14.06.2021
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: "Bugün ittifakımızda yeni bir sayfa açtık"
NATO'nun Afganistan'dan çekilmesine değinen Stoltenberg, "NATO liderleri, Afgan güçleri ile kurumlarını eğiterek ve finansal destek sağlayarak Afganistan'ın yanında yer almaya olan bağlılıklarını teyit etti.
Afganistan - 14.06.2021
Stoltenberg: NATO liderleri, Afgan güçleri ile kurumlarını eğiterek ve finansal destek sağlayarak Afganistan'ın yanında yer almaya olan...
Stoltenberg: NATO liderleri, Afgan güçleri ile kurumlarını eğiterek ve finansal destek sağlayarak Afganistan'ın yanında yer almaya olan bağlılıklarını teyit etti.
Afganistan - 14.06.2021
Polonya Dışişleri Bakanı Rau: "NATO ve Avrupa'nın Türk müttefiklerine ihtiyacı var"
ABD Başkanı Joe Biden'ın planlanan tek baş başa görüşmesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olduğunu vurgulayan Rau, şunları söyledi: "Türkiye hem ABD hem de Polonya için kilit bir müttefiktir. Bunun kanıtlarından biri de Başkan Biden'ın Brüksel'de yapılacak NATO zirvesi için planlanan tek ikili görüşmesinin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşme olmasıdır. ABD, Afganistan'dan çekilirken, bu çekilmenin gözetimi Türk ordusu tarafından yapılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Afganistan Haberleri | Afganistan Haber - Haberler - Sayfa 2 - Afganistan haberleri, son dakika afganistan haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Komşusunu öldüren Afganistanlı sanığa 25 yıl hapis.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 00:53:50. #1.15#

title