Afganistan Haberleri

Afganistan haber, Afganistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afganistan - 18.10.2020
Son dakika haberi! Afganistan'da bomba yüklü araçla saldırı: 12 ölü
Son dakika haberine göre Afganistan'ın Gor vilayetinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 18.10.2020
DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları'ndan Ermenistan'a kınama Açıklaması
Şimdiye kadar olduğu gibi, bugün ve yarın da bölgede barış ile huzurdan uzak her türlü eylemin karşısında durmaya, tüm gücümüzle can Azerbaycan'ımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerini hedef alarak gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, tüm Azerbaycan halkına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz." DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları şu isimlerden oluşuyor: "Mithat Yenigün, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı, Selçuk Akat, Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi Başkanı, Süleyman Ciliv, Türkiye-Afganistan İş Konseyi Başkanı, Yılmaz Soycan, Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanı, Cemal Yangın, Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı, Yüksel Yıldırım, Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanı, Aydın Mıstaçoğlu, Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi Başkanı, Cengiz Gül, Türkiye-Moğolistan İş Konseyi Başkanı, Sinan Bora, Türkiye-Moldova İş Konseyi Başkanı, İzzet Ekmekçibaşı, Türkiye-Özbekistan İş Konseyi Başkanı, Cihangir Fikri Saatçioğlu, Türkiye-Tacikistan İş Konseyi Başkanı, Halil Avcı, Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı, Ruşen Çetin, Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı.
Afganistan - 17.10.2020
TPAO'dan Karadeniz'deki keşfe ilişkin açıklama Açıklaması
TPAO'nun 1954 yılında kurulduğu anımsatılan açıklamada, "TPAO, halihazırda günlük toplam 150 bin varil petrol eşdeğerinde üretim yapmakta, yurt dışında Azerbaycan, Irak, Rusya ve Afganistan'da faaliyet göstermektedir.
Afganistan - 17.10.2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de konuştu: (2)
Esrardan başka yakalanan maddelerin çok daha büyük oranda kimyasala dönüştüğünü aktaran Soylu, şunları kaydetti: "İşin bu noktasında da karşımıza Hakkari üzerinden ülkemize giren uyuşturucu meselesi çıkıyor. Hakkari hem İran hem de Irak'a olan sınırları itibariyle uyuşturucu meselesinde çok önemli ve çok hassas bir konuma sahip. Hakkari'ye uyuşturucu girişi özellikle İran sınırlarından gerçekleştirilmektedir. Giriş yapan uyuşturucu maddelerin en başında eroin geliyor. İran'da bir geçiş güzergahı olduğunu, Afganistan hattı olduğunu elbetteki biliyoruz.
Afganistan - 17.10.2020
Afganistan'da din alimi öldürüldü
Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde din alimi uğradığı bombalı saldırıda hayatını kaybetti.
Afganistan - 17.10.2020
Son Dakika | TİKA, Afganistan'da Mevlana Kütüphanesi kurdu
Son dakika haberi... Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapımı tamamlanan, Şehit Prof. Rabbani Eğitim Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi Türkoloji Bölümü Kütüphanesi hizmete açıldı.
Afganistan - 17.10.2020
Afganistan'da bombalı saldırı: 3 ölü
Afganistan'ın Parvan vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 3 polis hayatını kaybetti.
Afganistan - 17.10.2020
Son dakika haberi | Afganistan'da bombalı saldırıda 6 sivil öldü
Son dakika haberine göre Afganistan'ın batısındaki Gor vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 6 sivil hayatını kaybetti.
Afganistan - 16.10.2020
Son dakika! Pakistan sınırında ABD askeri araca saldırı
Son dakika haberi... Afganistan'dan Pakistan'a askeri teçhizat taşıyan bir ABD konvoyu Pakistan sınırda saldırıya uğradığı bildirildi.
Afganistan - 16.10.2020
Van'da 43 yabancı uyruklu yakalandı
Kontrollerde, 43 Afganistan uyruklunun yurda yasa dışı yollardan girdiği belirlendi.
Afganistan - 16.10.2020
Afganistan'da bir düğüne el bombası atıldı: 13 yaralı
Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Badahşan vilayetinde bir düğüne el bombasının atılması sonucu 13 sivil yaralandı.
Afganistan - 16.10.2020
Birleşmiş Milletler Afganistan Yardım Misyonu, ülkede artan saldırılardan endişeli
Birleşmiş Milletler Afganistan Yardım Misyonu (UNAMA), Afganistan'dan artan saldırıların endişe verici olduğunu açıkladı.
Afganistan - 15.10.2020
Taliban Afganistan'da bomba yüklü araçla saldırdı: 6 yaralı
Afganistan'ın Zabul vilayetinde Taliban militanlarınca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 6 polis yaralandı.
Afganistan - 15.10.2020
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad'dan Taliban açıklaması Açıklaması
Afganistan'da devam eden saldırıların barış sürecine zarar verdiğini kaydeden ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad, Taliban'ı anlaşma şartlarına uymaya çağırırken, ABD'nin de operasyonlarını azaltacağını açıkladı.
Afganistan - 15.10.2020
Pakistan'da askerlere bombalı saldırı: 6 ölü
Dün, Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Bajur'da güvenlik noktasına sınırın diğer tarafından teröristlerin düzenlediği saldırıda 1 asker hayatını kaybetmiş, 1 asker ise yaralanmıştı.
Afganistan - 15.10.2020
Son dakika haberleri! BAE askeri doktrini: Sahne ve rol arasında bir tercih matrisi
2004 sonrası dönemde Afganistan, Libya ve Yemen'e gerçekleştirdiği sınır ötesi askeri konuşlandırmalar, önceki BAE askeri doktrininin ilk iki ayağına aykırı bir şekilde savaşçı, sınırları görmezden gelen ancak dost ülkelerin çıkarlarına uygun aksiyonlardır.
Afganistan - 15.10.2020
Son dakika haber: İçişleri Bakanı Soylu, Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı'nda konuştu: (1)
Tarihin milletlere, ülkelere, komşulara, coğrafyalara sorumluluklar verdiğini belirten Soylu, şöyle devam etti: "Bunların her biri, insanlık üzerine bir sınavdır. Allah'ın verdiği nimetleri dağıtan, onlara hor bakan, onlara iyi davranmayan, kendinin bile farkında olmayan, insanlıktan çıkmış insanları şu anda hep beraber yaşıyor ve görüyoruz. Krizlerinde dolarlar çeviren, petrol için insan canını hiçe sayan, kurdukları oyunla kendileri insan liderden canavar lidere dönen insanları görüyoruz. Bir de bir Anadolu tablosunu hep birlikte görüyoruz. Dünyanın hiçbir ülkesinde, karışıklık noktasında, coğrafyasında, göç geri dönüşünde Türkiye'nin ortaya koyduğu davranış ve asaleti bulabilmek, tarihin hiçbir döneminde mümkün değildir. Bunun bir tane daha örneği yoktur." "21. yüzyılda ayakta kalabilmek için bu adımları atmak şarttır" Türkiye'de 2015'in son ayları ile 2016'da yaşanan terör saldırıları ve can kayıplarına değinen Soylu, şöyle konuştu: "10 Ekim 2015'te 100, 17 Şubat 2016'da 29, 13 Mart 2016'da 36, 12 Mayıs 2016'da 16, 28 Haziran 2016'da 46, 20 Ağustos 2016'da 57, 10 Aralık 2016'da 46, 31 Aralık 2016'da 39 kişi. Sadece 14 ay içinde ve sadece 8 adet olan bu saldırılardaki kayıplar, toplam 369 kişi ve bunların hiçbiri, fiilen 3'e bölünmüş Irak'ta, 9 yıldır iç savaş yaşayan Suriye'de veya 20 yıldır terörle anılan Afganistan'da yaşanmamıştır.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika haber! Kovid-19 İspanya'daki yoksul sayısını 1 milyondan fazla artıracak
Raporda Yemen, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Nijerya, Burkina Faso, Afganistan, Güney Sudan ve Somali'de 55 milyondan fazla kişinin açlık riskinde olduğunun altı çizildi.
Afganistan - 14.10.2020
AA ile YTB iş birliğindeki "Türk Dünyası Çevrim içi Medya Eğitim Programı" sona erdi
Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Romanya, Rusya ve Ukrayna'dan toplam 29 medya temsilcisinin katıldığı eğitim programı kapanış töreniyle sona erdi.
Afganistan - 14.10.2020
Tunceli'de kayıp Afgan çobanın cansız bedeni bulundu (2)
KEBAN BARAJI GÖLÜ'NDE CESEDİNE ULAŞILDITunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, dün sürü otlatmaya giden ve bir daha haber alınamayan Afganistan uyruklu çoban Kerim Şerbed'in (31) Keban Barajı Gölü'nde cansız bedeni bulundu.
Afganistan - 14.10.2020
Afganistan'da bombalı saldırılar: 10 ölü
Afganistan'ın Herat ve Kunar vilayetlerinde düzenlenen bombalı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi yaralandı.
Afganistan - 14.10.2020
Tunceli'de kaybolan çoban ölü bulundu
Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde kaybolan Afganistan uyruklu çobanın cesedi, Keban Baraj Gölü'nde bulundu.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika haberi... Pakistan askeri, Afganistan sınırındaki güvenlik noktasına düzenlenen saldırıda öldü
Son dakika haber... Pakistan'ın Hayber Pahtunhva eyaletinde, sınırdaki güvenlik noktasına Afganistan tarafından teröristlerin düzenlediği saldırıda 1 asker hayatını kaybetti, 1 asker ise yaralandı.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika... Afganistan'da Taliban saldırısında 6 güvenlik görevlisi öldü
Bir son dakika haberine göre Taliban militanlarının, Afganistan'ın kuzeyindeki Baglan vilayetinde düzenlediği saldırıda 6 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika... Afganistan'da 2 askeri helikopter düştü: 9 ölü
Edinilen son dakika gelişmesine göre Afganistan'ın güneyindeki Helmand vilayetinde 2 askeri helikopterin düşmesi sonucu 9 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 14.10.2020
Son dakika haberleri! Trump'ın "Somali'den asker çekmeyi planladığı" iddia edildi
Afganistan'dan yılbaşından önce tamamen çekilme planı Washington'da tartışmalara neden olurken, Donald Trump'ın El Kaide'nin güçlü olduğu Somali'den asker çekme niyetinin de tartışma çıkaracağı bekleniyor.
Afganistan - 13.10.2020
Kırşehir'de 50 yaş üstü sığınmacılara Kovid-19 bilgilendirmesi yapıldı
Kırşehir'de yaşayan 50 yaş üstü Afganistan, Irak, Suriye ve İran uyruklu sığınmacılar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında bilgilendirildi.
Afganistan - 13.10.2020
Pakistan vize kolaylığı uygulamasıyla bir günde 2 binin üzerinde Afgan'a vize verdi
Pakistan'ın Kabil Büyükelçiliği, İslamabad yönetiminin Afganistan vatandaşlarına vize kolaylığı sağlanmasına ilişkin kararının ardından bir günde 2 bin 59 Afgan'a vize çıkardı.
Afganistan - 13.10.2020
Son dakika haberi! Afganistan'da din alimi öldürüldü
Edinilen son dakika haberine göre Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde din alimi uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.
Afganistan - 12.10.2020
Afganistan'da roketli saldırı: 5 ölü
Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinde roket mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
Afganistan - 12.10.2020
Afganistan'da Taliban, Helmand vilayetine saldırdı
Taliban militanları, Afganistan'ın güneyindeki Helmand vilayeti merkezine saldırı düzenledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Afganistan Haberleri | Afganistan Haber - Haberler - Sayfa 2 - Afganistan haberleri, son dakika afganistan haber ve gelişmeleri burada. TİKA'dan Pakistan'da ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda kolisi yardımı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:01:13. #1.14#
title