Afganistan hükümeti: "Alman rehinelerden biri hala yaşıyor"

Afganistan hükümeti: "Alman rehinelerden biri hala yaşıyor"

Afganistan Dışişleri Bakanlığı, Taliban tarafından öldürüldüğü iddia edilen Alman rehinelerden birisinin hala hayatta olduğunu, yaşamını yitiren rehinenin ise kalp krizi sonucu öldüğünü bildirdi.

Afganistan hükümeti:

Afganistan Dışişleri Bakanlığı, Taliban tarafından öldürüldüğü iddia edilen Alman rehinelerden birisinin hala hayatta olduğunu, yaşamını yitiren rehinenin ise kalp krizi sonucu öldüğünü bildirdi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sultan Ahmed Baheen, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Güvenlik güçlerimizin edindiği bilgiye ve aldığımız istihbarata göre Alman rehinelerden birisi kalp krizi geçirerek ölmüş. Diğeri ise hala yaşıyor ve Taliban'ın elinde. İkisinin de öldüğü yolundaki iddialar yalan. Umut ediyoruz ki hayatta kalan rehine yakında serbest bırakılacak yada onu kurtarmak için en iyisini yapacağız" dedi.

Taliban sözcülerinden Kari Yusuf Ahmedi, yabancı bir haber ajansına telefonla yaptığı açıklamada Alman rehinelerin iki saat arayla öldürüldüğünü duyurmuştu. Taliban, Alman askerlerinin Afganistan'dan çekilmesi ve hükümetin tutukladığı tüm savaşçıların serbest bırakılması için bugün öğlene kadar süre tanımıştı.