Afganistan'da Kaçırılan Türk İşçinin Ailesinin Gergin Bekleyişi Sürüyor

Afganistan'da Kaçırılan Türk İşçinin Ailesinin Gergin Bekleyişi Sürüyor

Afganistan'da Tutuklu Militanların Serbest Bırakılmasına Karşılık Taliban Gruplarınca Kaçırılan Bayram Türkgeldi'nin İstanbul'daki Evinde Tedirgin Bekleyiş Sürüyor. Türkgeldi Ailesi Yetkililerden Yardım Beklerken, Kaçırılan İşçinin Çocukları İse Babalarının Fotoğraflarına Bakarak Hasret Gidermeye Çalışıyor.

Afganistan'da Kaçırılan Türk İşçinin Ailesinin Gergin Bekleyişi Sürüyor

Afganistan'da tutuklu militanların serbest bırakılmasına karşılık Taliban gruplarınca kaçırılan Bayram Türkgeldi'nin İstanbul'daki evinde tedirgin bekleyiş sürüyor. Türkgeldi ailesi yetkililerden yardım beklerken, kaçırılan işçinin çocukları ise babalarının fotoğraflarına bakarak hasret gidermeye çalışıyor.

Alınan bilgiye göre, Beyazıt Kapalı Çarşı'da halıcılık yapan Bayram Türkgeldi (33) isimli Türkmen asıllı işçi, 5 Kasım tarihinde Pakistan'a gitti. 23 Kasım'da teyzesini ziyaret etmek için Afganistan'a geçen Türkgeldi, burada 4 gün kaldıktan sonra dönmeye karar verdi. 28 Kasım tarihinde Kabil'den, Türkiye'ye dönüş için polisle birlikte sınırı geçmek üzere ayrılan Türkgeldi, burada Taliban militanları tarafından kaçırıldı. Bu sırada görevli polis memuru da darp edildi. Kaçırılma olayının ardından

Türkgeldi'nin Afganistan ve Türkiye'deki yakınları, kendisinden haber alamadı. Başkasına ait bir telefondan Türkgeldi'nin evini arayan şahısların, Kabil'de tutuklu Afganlar'ın serbest bırakılması için Türk hükümetinin araya girmesini istedikleri kaydedildi.

Zeytinburnu'nda yaşayan Türkgeldi ailesi bir yandan yetkililerden yardım isterken, diğer taraftan da Türk işçiden gelecek olumlu bir haberi bekliyor. Türkgeldi'nin kardeşi Mehmet Türkgeldi, "Ağabeyimi kaçırdılar. Telefonla bizi arayıp niyetlerinin fidye olmadığını, Afganistan'daki arkadaşlarının serbest bırakılması için Türk yetkililerin araya girmesini istediklerini söylediler" diye konuştu.

Türkgeldi'nin annesi, 67 yaşındaki babası Bekir Türkgeldi ile eşi Şerife'nin endişeli bekleyişi sürerken, kaçırılan işçinin çocukları Yasin (9), Orhan (7) ve Ayhan (4) ise babalarının fotoğrafına bakarak hasret gidermeye çalışıyor. Küçük çocukların olayların tam anlamıyla farkında olmadıkları gözlenirken, gözyaşlarını tutamayan ağabey Yasin, "Babam bana saat alacaktı. Kaçıranlardan babamı serbest bırakmalarını istiyorum" dedi.

(ÖAÖ-ED-OK-Y)

Kaynak: İHA