Afganistan'da Cezaevine Saldırı

Afganistan'da Cezaevine Saldırı

Afganistan'da Bir Cezaevine Bomba Yüklü Araç ve Roketlerle Düzenlenen Saldırıda Çok Sayıda Polis Memuru Öldürülürken, Mahkumlar da Kaçırıldı.

Afganistan'da Cezaevine Saldırı

Afganistan'da bir cezaevine bomba yüklü araç ve roketlerle düzenlenen saldırıda çok sayıda polis memuru öldürülürken, mahkumlar da kaçırıldı.

Afganistan Adalet Bakanı Sarwar Danish, ülkenin güneyindeki Kandahar eyaletindeki bir cezaevine militanlar tarafından düzenlenen saldırıda çok sayıda mahkumun kaçırıldığını, cezaevinde görevli polislerin de hayatını kaybettiğini söyledi. Saldırının bomba yüklü araç ve roketlerle gerçekleştirildiğini belirten Danish, bomba yüklü aracın cezaevi kapısında havaya uçurulduğunu anlattı. Danish, henüz kaçırılan mahkum sayısı ve ölen görevli sayısının netleşmediğini kaydetti.

Öte yandan, bu tür saldırıları Taliban militanlarının gerçekleştirme olasılığına karşın, Kandahar'daki cezaevinde genellikle adi suçlardan ceza alan mahkumların yatmakta olduğu biliniyor. NATO'ya bağlı Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nden (ISAF) yapılan açıklamada ise, saldırıdan haberdar olunduğu, ancak detaylara ilişkin kendilerinin de bilgisi olmadığı ifade edildi.

(İHA-OYK-OYK-NÇ-D)