Aesob, Taksici Esnafının, İtibarlarını Sarsacak Davranışlardan Uzak Durmasını İstedi

Aesob, Taksici Esnafının, İtibarlarını Sarsacak Davranışlardan Uzak Durmasını İstedi

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Aesob) ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, Son Günlerde Taksicilere Yönelik Şikayetlerin Arttığına İşaret Ederek, Hile Yapan Esnafları İtibarlı Davranmaya Çağırdı.

Aesob, Taksici Esnafının, İtibarlarını Sarsacak Davranışlardan Uzak Durmasını İstedi

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, son günlerde taksicilere yönelik şikayetlerin arttığına işaret ederek, hile yapan esnafları itibarlı davranmaya çağırdı.

Taksici esnafının yüksek karakterli, vatansever insanlar olduğunu ısrarla savunduğunu ifade eden Barışık, "Beni iyi tanıyanlar, geçmişte taksici esnafım için neler yaptığımı gayet iyi bilirler. Ancak, son zamanlarda esnafımızın itibarını sarsacak şikayetler ne yazık ki artmaya başladı. Özellikle esnaflıkla bağdaşmayacak şekilde, birkaç kuruş fazla almak uğruna, onurunu ayaklar altına alan kişilerin taksici kisvesi altında görünmeleri, camiamızda büyük yaralara yol açmaktadır" dedi.

Yolcusunu "kısa mesafe" diye aracına almayan, taksimetresini açmayıp rastgele ücret isteyen, yasa gereği mecbur olmasına rağmen fiş veya fatura vermeyen, taksiden çıkma özel sarı araçlar ile ticari olmadığı halde taksi gibi çalışan kişilerin esnaf olduğunu kimsenin iddia edemeyeceğini de belirten Barışık, "Bu kişilerin, meslektaşlarımı küçük düşürecek, esnaflıkla bağdaşmayan, çirkin davranışlarda bulunmaya hakları olamaz. Yolcusunu, kendi aklınca 'kazıklama'ya çalışan kişi, aslında kendisine zarar vermektedir. Yolcusuna hile yapan, kendisini kandırmıştır. Bunu alışkanlık haline getirenler, en kısa sürede aramızdan ayıklanacaklardır" diye konuştu.