Adü Rektörü Boylu'nun Yaşlılar Haftası Mesajı

Adü Rektörü Boylu'nun Yaşlılar Haftası Mesajı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (Adü) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu İçinde Bulunduğumuz 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Dolayısıyla Yayınladığı Mesajda "Türk Milletinin En Köklü Geleneklerinden Biride Yaşlısına Sahip Çıkmasıdır. Bu Gelenek Genç Kuşaklara da Aktarılmalı ve Hep Yaşatılmalıdır" Dedi.

Adü Rektörü Boylu'nun Yaşlılar Haftası Mesajı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu içinde bulunduğumuz 18-24 Mart yaşlılara saygı haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda "Türk milletinin en köklü geleneklerinden biride yaşlısına sahip çıkmasıdır. Bu gelenek genç kuşaklara da aktarılmalı ve hep yaşatılmalıdır" dedi.

Her insan için değişik anlam ve önemi ifade eden yaşlılığın hayatın çok özel bir dönemi olduğunu kaydeden ADÜ Rektörü Prof. Dr. ŞükrüBoylu "Geçmişte yaşama etkin biçimde katılarak, bugünlere ulaşılmasında önemli rol oynayan yaşlılara yakınlık göstermek, gereksinim duyduklarında destek vermek ve yardım eli uzatmak, unutmamamız ve gelecek kuşaklara da aktarmamız gereken köklü geleneklerimizdendir. Toplumumuzun en saygın bireyleri olan yaşlılarımızın sorunlarının çözümünü kolaylaştırmalı, onlara yaşamın ağırlığını duyumsatmamalıyız. Bilgi ve birikimleriyle genç kuşaklara yol gösteren, kültürümüzü, geleneklerimizi, toplumsal ve sosyal değerlerimizi bugüne taşıyan onlardır. Geçmişi sahiplenme ve yaşlılara sahip çıkma özelliği, Yüce Milletimizin önem verdiği ve yaşattığı değerlerin en başında yer almaktadır. Bu düşüncelerle,Yaşlılar Haftası'nda bütün yaşlılarımıza sağlık, mutluluk diliyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum" dedi.

(İK-YK)

21.03.2007 20:31 TSİ

Kaynak: İHA