Adsiad'da Nöbet Değişimi

Adsiad'da Nöbet Değişimi

Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (Adsiad) Başkanı Süleyman Onatça, Görevini Törenle Cahit Sınmaz'a Devretti.

Adsiad'da Nöbet Değişimi

Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Onatça, görevini törenle Cahit Sınmaz'a devretti.

ADSİAD Olağan Genel Kurulu sonrası oluşan yeni yönetim kurulunun devir teslimi için Seyhan Oteli'nde bir tören düzenlendi. Törende konuşan Süleyman Onatça, dernek olarak sadece Türkiye'de değil dünyanın birçok ülkesinde örnek gösterilen bir proje yaptıklarını, bu sayede 300'den fazla kişiye iş imkanı sağladıklarını belirtti. Görevi boyunca ülkenin en büyük sorunu olan işsizlik, yetişmiş ara eleman eksikliği, kadın işgücü ve daha bir çok konuda araştırma yaptıklarını, rapor hazırladıklarını belirten

Onatça, "Özellikle ara eleman konusundaki çalışmalarımızdan birisi olan 'Marka Okul' projesi, Adana Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileriyle birlikte, Türkiye'ye örnek olma yolunda ilerliyor. Daha aklıma gelmeyen bir çok başarılı işe imza attık. Arkadaşlarımla birlikte daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Adana'nın ortaya çıkarılması için olağanca gücümüz ile çalıştık. El ele vererek kıt kaynaklarımızla, özverimizle bir şeyler yapabilmenin mücadelesini verdik" dedi.

ADSİAD Genel Kurulu'nda tek aday olan ve başkanlığa getirilen Cahit Sınmaz ise, "Hizmet bayrağını teslim alırken yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla hizmetimiz süresince bu bayrağı daha yükseklerde dalgalandıracağımızın sözünü veriyoruz. Adana için yararlı olan her fikrin ve projenin yanında olacağız." dedi.

Konuşmaların ardından Doğu Akdeniz Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Başkanlığı ile Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKKONFED) Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Süleyman Onatça, görevi yeni başkan Cahit Sınmaz'a devretti. Törenin sonunda Sınmaz, çalışmaları anısına Onatça'ya teşekkür plaketi verdi.

(HT-OK-Y)

Kaynak: İHA