Adres Sorma Bahanesiyle Dolandırıcılık

Adres Sorma Bahanesiyle Dolandırıcılık

Amasya'nın Suluova İlçesinde Bir Esnaf, Adres Sorma Bahanesiyle Konuştuğu Kişiler Tarafından 'Tırnakçılık' Tabir Edilen Yöntemle Dolandırıldı.

Adres Sorma Bahanesiyle Dolandırıcılık

Amasya'nın Suluova ilçesinde bir esnaf, adres sorma bahanesiyle konuştuğu kişiler tarafından 'tırnakçılık' tabir edilen yöntemle dolandırıldı.

Edinilen bilgiye göre, iş yerinin önünde duran ve içinde biri bayan dört kişinin bulunduğu araçtaki 55 yaşlarında olan şahsın kendisini işaret ederek çağırdığını belirten İ.A. (60) isimli vatandaş, şahısın kendisine Arapça bilip bilmediğini sorduğunu, kendisinin bilmediğini söylediğini ifade ederek, şahısın cebinden çıkarttığı 10 YTL ile hastaneye gideceğini, bu paranın kendisine yetip yetmeyeceğini ve "Sizin en büyük paranız nedir?" diye sorduğunu belirtti. Kendisinin de cebinden çıkarttığı 3 bin YTL

paranın içerisinden 100 YTL'yi gösterdiğini, şahsın incelemek için elindeki paralara baktığını ve geri verdiğini söyleyen İ.A., aracın olay yerinden uzaklaşmasından sonra parasından bin 550 YTL'nin eksik olduğunu fark ettiğini söyleyerek polise başvurdu. Polis, tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık yapan şahısları arama çalışmalarına başlarken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(DY-SA-ÖZ-Y)