Adnan Polat'ın Dev Yatı Bodrum'da Suya İndirildi

Adnan Polat'ın Dev Yatı Bodrum'da Suya İndirildi

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın, Yapımı Yaklaşık 2 Yıl Süren Lüks Yatı Muğla'nın Bodrum İlçesinde Denize İndirildi.

Adnan Polat'ın Dev Yatı Bodrum'da Suya İndirildi

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın, yapımı yaklaşık 2 yıl süren lüks yatı Muğla'nın Bodrum ilçesinde denize indirildi.

Adnan Polat'ın eşi Ayşe'nin isminin İngilizce yazılışı 'Maisha' adı verilen dev yat, Cobra Tersanesi'nde düzenlenen törenle su ile buluştu. Sınırsız seyir sertifikasına sahip, Explorer tipinde MCA "Larghe Yacht 2" kuralları doğrultusunda Cobra Tersanesi'nde, yapımı yaklaşık 2 yıl süren 38 metre uzunluğunda ve 9 metre genişliğindeki 'Maisha' adlı yatın denize indirilmesini, Adnan Polat'ın eşi Ayşe Polat izledi. Uzun uğraşlar sonrasında halatlar ile metre metre denize yaklaştırılan dev yat başarılı bir şekilde denize bırakıldı.

Polat'ın eşi Ayşe Polat, kendi adını taşıyan dev yatın başarılı bir şekilde denize indirilmesini, yatta asılı bulunan şampanyayı kırarak kutlarken, Cobra Yatçılık Sahibi Samim Baki ise, başarılarının mutluluğunu kıyafetleri ile denize atlayarak kutladı.

Cobra Yatçılık Sahibi Samim Baki Yaptığı açıklamada, Explorer tipindeki lüks yatın, toplam 50 tonluk yakıt kapasitesi bulunduğunu söyledi. Cobra Yat Tersaneleri ve İşletmeleri Müdürü Ertuğrul Kara ise, "Yatta günde 12 ton su üretebilen 2 adet su yapıcı bulunuyor. Ayrıca 4 ton kullanma suyu tankı bulunan yat, Atlantik Okyanusu'nu aktarma yaparak geçebilme yeteneğine sahip" dedi.

Lüks yatın Türkiye'deki yatçılık sektörüne uluslararası açılım kazanmak amacıyla yapıldığını ifade eden Kara, Türkiye'deki yatçılık sektörüne uluslararası açılımı kazandırmayı amaçlıyoruz. Adnan Polat'ta bu projede öncülük yaptı. İtalya, Fransa ve Akdeniz'de mavi yolculuk ileri düzeyde yapılmaktadır. Biz de bu tür teknelerin yapımını başararak, yat sektöründeki kaliteyi artırmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

Başarılı bir şekilde Ege Denizi sularıyla buluşan dev yat, daha sonra içindeki 8 Fransız mürettebat ile Fransa'ya doğru yol alacağı bildirildi.

(MY-MY-AC-S)