Adnan Menderes Havalimanı'da Mutfak Turu Gerçekleştirdi

Adnan Menderes Havalimanı'da Mutfak Turu Gerçekleştirdi

Tav Havalimanları Holding Bağlı Şirketlerinden Yiyecek İçecek Hizmeti Sunan Bta Catering, Adnan Menderes Havalimanı'nda Bulunan Üretim Tesislerini, Havayolu İstasyon Başmüdürleri, Gümrük Muhafaza Müdürü ve Tav İzmir Yöneticilerine Gerçekleştirdiği Mutfak Turu ile Tanıttı

Adnan Menderes Havalimanı'da Mutfak Turu Gerçekleştirdi

TAV Havalimanları Holding bağlı şirketlerinden yiyecek içecek hizmeti sunan BTA Catering, Adnan Menderes Havalimanı'nda bulunan üretim tesislerini, Havayolu İstasyon Başmüdürleri, Gümrük Muhafaza Müdürü ve TAV İzmir yöneticilerine gerçekleştirdiği mutfak turu ile tanıttı.

BTA Catering, havayolu ve havalimanı yöneticilerine, üretim tesislerini gezdirdi. Mutfak turunda, BTA Catering'in üretim yeri olan ana mutfak ve depo alanları gezdirilerek, aşçılar ve yetkililer tarafından yapılan üretimin detayları hakkında bilgi verildi. Havalimanında bulunan çeşitli havayollarının istasyon müdürleri, gezi sonrasında aşçıların yönlendirmeleriyle birbirinden değişik kurabiyeler yaptı ve daha sonra yaptıkları kurabiyeleri Beer Port Restoran'da yediler.

BTA Catering Genel Müdürü Sadettin Cesur, yaptığı açıklamada, BTA Catering Ana Üretim Mutfağında pişirilen yemeğin hızla soğutularak bakteri üremesini engelleyen bir ortamda saklanmasına ve ihtiyaç duyulduğunda da ısıtılarak, ilk andaki lezzeti ve kalitesi ile sunulabilmesine olanak veren bir teknolojinin kullanıldığını belirtti.

Cesur, 2001 yılında hizmet kalitesini, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile güvence altına aldıklarını, gıda üretim sektöründe yüzde 100 gıda güvenliği ve hatasız gıda üretimini de aldıkları ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile kanıtladıklarını kaydetti.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Ankara Esenboğa Havalimanı, Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Gürcistan?da Tiflis ve Batum Terminalleri ile Tunus?ta Enfidha Havalimanı yiyecek- içecek hizmetlerini TAV Havalimanları Holding kuruluşu BTA üstleniyor.

Bilintur, Tepe ve Akfen gruplarının ortaklığı ile 1999 yılında kurulan ve Ocak 2000'de faaliyete geçen BTA, günde ortalama 25 bin yolcuya hizmet vererek, dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini konuklarına sunuyor. BTA, 22 bin 500 metrekarelik alanda, 10 bin 500 kişilik oturma kapasitesiyle günde 24 saat, sayıları 124'e ulaşan kafe, bar, restoran ve büfelerde hizmet veriyor. (HY-HH-ABK) - İZMİR

Kaynak: AA