Adnan Menderes Asm ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi
Haberler » Güncel » Haber

Adnan Menderes Asm ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi

Adnan Menderes Aile Sağlığı Merkezi (Asm) ile Palandöken Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Şubesi Yenişehir'de Hizmete Girdi.

Adnan Menderes Asm ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi

Adnan Menderes Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ile Palandöken Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Şubesi Yenişehir'de hizmete girdi.

Yenişehir Adnan Menderes Caddesi'ndeki binasında hizmete giren ASM ile Palandöken Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi vatandaşlara sağlık hizmeti sunmaya başladı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde 5 ayrı ünitede çekim, dolgu, protez ve röntgen hizmetleri sunulacak. 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulun ASM ve Diş Sağlığı Merkezi'nin önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın katılımıyla resmi açılışının gerçekleştirileceği belirtildi. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde 150, ASM'de ise günlük 200 hastaya hizmet sunabilecek kapasitede olduğu bildirildi.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, aile sağlık merkezi ile ağız ve diş sağlığı merkezinin bölgede önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade etti. Yerinde sağlık hizmeti ile hastanelerin yoğunluğunu azaltmayı hedeflediklerini dile getiren Doç. Dr. Vançelik, "Vatandaşlarımızın hastanelerde yığılmasını önlemek ve daha hızlı sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla ASM ile ağız ve diş sağlığı merkezini hizmete açtık. Önümüzdeki dönemlerde şehrin belirli noktalarına ağız diş sağlığı merkezleri ile ASM'ler kurmaya devam edeceğiz." dedi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdür Yardımcısı Abdullah Duman ise vatandaşların kurumlarından haberdar olmadığını bu nedenle de günlük hasta sayısının çok düşük olduğuna dikkat çekti.

(CİHAN)