Adliye Önünde Dehşet Dakikaları

Adliye Önünde Dehşet Dakikaları

Trilyonluk Miras Yüzünden Teyzesiyle Mahkemelik Olan ve Davayı Kaybeden 2 Çocuk Babası, Adliye Önünde Önce Havaya 4 El Ateş Açtı, Ardından Silahı Şakağına Dayayıp İntihara Kalkıştı.

Adliye Önünde Dehşet Dakikaları

Trilyonluk miras yüzünden teyzesiyle mahkemelik olan ve davayı kaybeden 2 çocuk babası, adliye önünde önce havaya 4 el ateş açtı, ardından silahı şakağına dayayıp intihara kalkıştı.

İntihara kalkışan şahsı, kendisini savcı olarak tanıtan emniyet amiri sakinleştirdi. Muğla'da oturan ve eşinden ayrı yaşayan iki çocuk babası H.S. (48), anneannesine ait İzmir Dikili'deki bir arazi yüzünden teyzesiyle mahkemelik oldu. İzmir'de görülen davayı kaybeden H.S., otobüse binerek teyzesi S.Ö'nün Bursa'daki evine geldi.

Anneannesinin parmak izlerinin usulsuz bir biçimde alınarak teyzesinin malları üzerine geçirdiğini iddia eden H.S., durumu savcıya anlatması için teyzesi S.Ö. ve yeğenini de yanına alarak adliyeye geldi. Ancak, bu sırada Adliye Sarayı'nın girişinde polislerin merdivenlerden beklediğini gören, H.S., cebinden çıkarttığı 7.65 mm çapında bulundurma ruhsatlı tabancası ile havaya ateş etmeye başladı.

Onlarca kişinin şaşkın bakışları arasında havaya 4 el ateş eden H.S., kendisine müdahale edilmemesi konusunda polisleri uyardı. Koluna taktığı teyzesini adeta sürükleyerek adliyeye sokmak isteyen H.S.'yi polisler ikna etmeye çalıştı. Polislerin kendisini yakalayacağını düşünerek, pencere boşluğuna giren H.S.'nin bir anlık dikkatsizliğinden faydalanan polis, S.Ö.'yü yeğeninin elinde kurtarmayı başardı. S.Ö., üvey oğlu M.Ö. tarafından da adliye sarayına götürüldü. Üzerine gelen polislere ateş açan H.S., tabancasını daha sonra şakağına dayadı. Kendisine yapılan haksızlıkları Cumhuriyet Savcısı'na anlatmak istediğini söyleyen H.S., adliye girişinde korku dolu dakikaların yaşanmasına sebep oldu.

Annanesinin arazilerinin usulsüz bir şekilde elinden alındığını iddia eden H.S., "Yargıtay'a başvurmamıza rağmen bir sonuç alamadım. Son çare olarak Cumhuriyet Savcısı'na başımdan geçeni anlatacağım. Bu olayların tek sorumlusu annemden vekalet alan teyzem S.Ö.'dür" dedi.

Polis memurları ve başkomserin ikna çalışmalarına sonuç vermeyince devreye sivil giyimli Emniyet Amiri Vehbi Karadağ girdi. Kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtıp H.S'nin yanına yaklaşan Karadağ, "Adliyenini içine silahla giremezsin. Seni böyle dinleyemem diyerek" şahsı ikna etmeyi başardı.

Olay sırasında adliye sarayının giriş ve çıkışları polis tarafından kapatılırken, şakağından silahını indiren H.S., üst araması yapıldıktan sonra gözaltına alındı. H.S., hakkında "ateşli silahlara muhalefet ve genel huzuru bozacak şekilde meskun mahalde ateş etmek suçundan" işlem yapılarak serbest bırakıldı.

(AOA-İHS-ÖK-Y)