Adliye Çıkışı Sopa ve Demir Çubuklu Kavga

Adliye Çıkışı Sopa ve Demir Çubuklu Kavga

Samsun'da Babası Tarafından Evlendirilmek İstenen Kızın Başkasına Kaçması Üzerine Çıkan Olaylarda 2 Kişinin Ölmesi, 7 Kişinin de Yaralanmasına Neden Olan 5 Kişinin Yargılanmasına Bugün Devam Edildi.

Adliye Çıkışı Sopa ve Demir Çubuklu Kavga

SAMSUN’da babası tarafından evlendirilmek istenen kızın başkasına kaçması üzerine çıkan olaylarda 2 kişinin ölmesi, 7 kişinin de yaralanmasına neden olan 5 kişinin yargılanmasına bugün devam edildi. Baba Hüseyin Türkyılmaz kalp hastası olduğunu ileri sürerek tahliyesini talep etti. Diğer sanıklar ise olay yerinde kendilerine pusu kurulduğunu söyledi. Mahkeme eksik evrak ve tanık ifadelerinin tamamlanması için ertelendi. Duruşma çıkışı ise sanık ve mağdur yakınları birbirine gidri. Demir çubuk ve sopaların kullanıldığı kavgayı çevik kuvvet ekipleri güçlükle ayırdı.

İŞTE MEYDAN SAVAŞI...

Fatih Mahallesi’nde 1 yıl önce kız kaçırma nedeniyle çıkan kavgada 2 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı. İddiaya göre, Hüseyin Türkyılmaz (59) kızı Esra Türkyılmaz’ı (27) yeğeni Tahsin Türkyılmaz ile evlendirmek istedi. Ancak genç kız, sevgilisi 30 yaşındaki Coşkun Erbay ile kaçarak gizlice nikah kıydı. Bunun üzerine öfkeye dönen baba Türkyılmaz, yanına aldığı akrabaları ile birlikte Erbay ailesinin bulunduğu mahalleye giderek kavga etti. Kavganın büyümesi üzerine Türkyılmaz ailesinin kurşunlarına hedef olan Coşkun Erbay ile Beytullah Aksoy (28) yaşamını yitirirken, 7 kişi de yaralanarak hastanelerde tedavi altına alındı. Olay sonrası yakalanan baba Hüseyin Türkyılmaz, İlhan Türkyılmaz (25), Sancar Türkyılmaz (31), Tahsin Türkyılmaz (28) ve Metin Türkyılmaz (24), çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaya adı karışan Dursun Türkyılmaz hakkında da yakalama müzekkeresi çıkarıldı.

DURUŞMA ÇIKIŞI ARBEDE

Tutuklu yargılanan 5 kişi bugün Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Baba Hüseyin Türkyılmaz ifadesinde, olaya karışmadığını ve kalp hastası olduğunu belirterek tahliye talebinde bulunurken, diğer sanıklar ise konuşmaya gittiklerinde kendilerine pusu kurulduğunu, kendilerini savunmak zorunda kaldıklarını söyledi. Mahkeme heyeti, hakkında tutuklama müzekkeresi bulunan Dursun Türkyılmaz’ın yakalanması ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Adliye çıkışı Türkyılmaz ve Erbay aileleri birbirine saldırdı. Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu kavgada taraflar birbirlerine sopa ve demir çubukla vurdu. Ara sokaklara kadar taşan olaya adliyede görevli polis ve çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Polis tarafları güçlükle ayırdı. .

Kaynak: DHA