Adıyaman: Semt Polikliniği Açıldı
Haberler » Yerel » Haber

Adıyaman: Semt Polikliniği Açıldı

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi Tarafından Şehir Merkezine Semt Polikliniği Açıldı.

Adıyaman: Semt Polikliniği Açıldı

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi tarafından şehir merkezine semt polikliniği açıldı.

Hastane Caddesi üzerindeki semt polikliniğinin açılışına, Vali Halil Işık, Garnizon Komutanı Albay Dursun Ertuğrul, Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner, Sağlık Müdürü Emin Taş, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş başkanları ve sağlık çalışanları katıldı. Vali Halil Işık, Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nin çok güzel hizmetlere imza attığını ve hizmet ağına yeni bir halka daha eklediğini söyledi. Vali Işık, "Şehir merkezine açılan semt polikliniği, hastaneye gitmek isteyen hasta ve hasta yakınlarının ulaşım zorluklarını bir nebzede olsa ortadan kaldıracaktır. Sağlık alanında çok güzel atılımların olduğu Adıyaman'da böyle güzel bir hizmeti daha ortaya çıkartan hastane personeline teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi Başhekimi Zülfikar Işık, semt polikliniği uygulamasının büyük şehirlerde üniversitelerin eğitim ve araştırma hastaneleri tarafından yapıldığını vurguladı. Başhekim Işık, "Hastanemiz şehir dışında olduğu için ulaşımı zor olmaktadır. Vatandaşın daha rahat hizmet alabilmesi için şehir merkezine semt polikliniği açmayı uygun bulduk. Vatandaşımız hastanemizden alacağı tüm hizmetleri burada alabilecek. Tahlil, tetkik ve röntgen grafikleri poliklinikte yapılabilecek. Şuan için bir kadın doğum ve bir çocuk poliklinikleri hizmet verecek. Yeterli sayıda personel bulunması halinde akşam saat 16.00'dan sonra acil servis hizmeti vermeye başlayacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek polikliniğin açılışı yapıldı. Daha sonra Vali Halil Işık, polikliniğin açılış pastasını keserek, poliklinik içerisini gezdi.