Adıyaman: Kadınların Huzur Toplantısı

Adıyaman: Kadınların Huzur Toplantısı

Iha052d0fa-gen/17-ara-0292-ae58- Kadınların Huzur Toplantısı- Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Daha Önce Defalarca Erkeklerle Yaptığı Huzur Toplantısını İlk Defa Kadınlarla Yaptı- Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam:- "Binalar Yükselince Komşuluk İlişkileri Bitti"( Fotoğraflı)Ahmet ArslantaşAdıyaman (İha)- Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, Daha Önce Erkeklerle Yaptıkları Huzur Toplantısını İlk De...

Adıyaman: Kadınların Huzur Toplantısı

IHA052D0FA-GEN/17-ARA-0292-AE58

- KADINLARIN HUZUR TOPLANTISI

- ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ DAHA ÖNCE DEFALARCA ERKEKLERLE YAPTIĞI HUZUR TOPLANTISINI İLK DEFA KADINLARLA YAPTI

- EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA SAĞLAM:

- "BİNALAR YÜKSELİNCE KOMŞULUK İLİŞKİLERİ BİTTİ"

(FOTOĞRAFLI)

AHMET ARSLANTAŞ

ADIYAMAN (İHA)- Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, daha önce erkeklerle yaptıkları huzur toplantısını ilk defa kadınlarla yaptı.

Yeni Mahalle Huzurkent Sitesi sakinleriyle bir araya gelen emniyet mensupları, kadınların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, emniyet müdür yardımcıları ve emniyet amirlerinin de katıldığı toplantıda, komşuluk ilişkilerinin önemi ve bunun suç oranına etkisi üzerinde durdu. Emniyet Müdürü Sağlam, insan odaklı polisliğin önemine dikkat çekerek, "Toplumun suç ve suçluya karşı duyarlılığı bizim için çok önemli. İnsan odaklı polislik yaptığımız için toplumun her türlü desteğini almak zorundayız. Bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın, mantığıyla bir yerlere varamayız" dedi.

Günümüzde aynı binada oturan insanların bile birbirini tanımadığını anlatan Emniyet Müdürü Sağlam, şöyle konuştu: "Eskiden bir mahallede yaşayan insanlar birbirini tanır, kimin ne yapacağını bilirlerdi. Fakat şimdi kimse kimseyi tanımıyor. Binalar yükseldikçe, insan sayısı arttıkça, komşuluk ilişkileri de bitti. İnsanlar birbirini tanımaz oldu. Karşı komşumuza gelen kişinin hırlı mı, hırsız mı olduğunu bilemiyoruz. Birbirinizle tanışın, kaynaşın. Sizlerin birlik ve beraberliği suç oranının azalmasına neden olur. Siz kaynaşırsanız, suç ve suçlular aranızda barınamaz."

Madde bağımlısı çocukların toplumun kanayan yarası olduğunu anlatan Sağlam, sözlerine şöyle devam etti: "Adıyaman'da 12 kişi madde bağımlısı olarak yaşıyor. Bunlardan 10'u suç işliyor. Bu çocukların ilgi ve sevgiye ihtiyacı var. Toplum bu kişileri ittikçe bu kişiler suça yöneliyor. Bu kişilere toplum olarak sahip çıkmalıyız. Her site bir kişiye sahip çıksa Adıyaman'da kötü olayların önüne geçilebilir. Bu kişileri toplum sahiplenirse suç oranının üçte iki oranında azalacağını tahmin ediyoruz."

Kaynak: İHA