Adıyaman: İranlı Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Adıyaman: İranlı Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Türkiye Genelinde Yaklaşık 10 Ayrı İlde Çeşitli Hırsızlık, Dolandırıcılık, Tırnakçılık Olayı Gerçekleştirdikleri İddia Edilen İranlı Hırsızlık Şebekesi Adıyaman'da Çökertildi.

Adıyaman: İranlı Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Türkiye genelinde yaklaşık 10 ayrı ilde çeşitli hırsızlık, dolandırıcılık, tırnakçılık olayı gerçekleştirdikleri iddia edilen İranlı hırsızlık şebekesi Adıyaman'da çökertildi.

Edinilen bilgiye göre, Sıratut Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan bir alışveriş merkezine giren İran uyruklu kişiler, oyalamak suretiyle yazar kasadan 170 YTL para çaldı. Durumun polise bildirilmesi üzerine şahısların yakalanması için geniş çaplı bir operasyon düzenlendi. Olayı gerçekleştiren şahısların 31 LP 794 plakalı otomobille olay yerinden ayrıldığının söylenmesi üzerine yapılan operasyonda, şahıslar şehir dışına kaçarken 31 LP 347 plakalı otomobille yakalandı. Yapılan araştırmalarda aracın Hatay'ın İskenderun İlçesi'nden İran uyruklu Mohammad Hossan Gholami tarafından kiralandığı, ancak aracın içerisinde Ali Ahmadi Lagmoj, Norollah Heydarı, Soraya Hemati, isimli şahısların görülmesi üzerine araç kiralama şirketi ile bağlantıya geçildi. Araç kiralama firması yetkilileriyle yapılan görüşmede İran uyruklu 6 kişinin 2 adet otomobil kiraladığı, 31 LP 794 plakalı aracı Ali Ahmadi Lagmoj'un, 31 LP 347 plakalı aracı ise olay yerinden kaçan Mohammad Hossan Gholami'nin kiraladığı öğrenildi. Bunun üzerine şahısların araçları olay öncesi veya sonrasında değiştirmiş olabileceği düşünülerek 31 LP 347 plakalı araç içerisinde bulunan 3 kişi gözaltına alındı. Yakalanan Ali Ahmadi Lagmoj, Norollah Heydarı, Soraya Hemati ile birlikte 7 bin dolar, bin 300 YTL, 600 Euro, 450 bin İran Riyali ve çok sayıda ülkenin parası, 2 bin dolarlık Visa çek, çok sayıda Japonya ve Çin parası, 5 adet cep telefonu, 2 adet kol saati, 4 adet küpe, 2 adet kolye, yabancı bankalara ait çek koçanları, Çin GSM şirketine ait sim ve kontör kartı, değişik şirketlere ait telefon kartı ve 3 adet pasaport ele geçirildi.

Diğer taraftan yakalanan şahısların Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Mardin, Adana, Batman, Sinop, Aydın, Artvin ve son olarak Adıyaman'da çeşitli hırsızlık, dolandırıcılık, tırnakçılık olayını gerçekleştirdikleri öğrenildi. Yakalanan şahıslar, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince adli mercilere teslim edildikten sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Adıyaman Cezaevi'ne gönderildi. Ayrıca şebeke üyesi olduğu iddia edilen ve operasyonda kaçmayı başaran Mohammad Hossan Gholami ve biri bayan 2 şahsın yakalanması için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü bildirildi.

Kaynak: İHA