Adıyaman: Gölbaşı Metem Lisesi'ne İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Adıyaman: Gölbaşı Metem Lisesi'ne İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesi'ndeki Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (Metem) Lisesi Müdürü Recep Dülger, Kayıt Yaptıran Öğrenci Sayısının Geçen Yıla Oranla 3 Kat Arttığını Söyledi.

Adıyaman: Gölbaşı Metem Lisesi'ne İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesi'ndeki Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Lisesi Müdürü Recep Dülger, kayıt yaptıran öğrenci sayısının geçen yıla oranla 3 kat arttığını söyledi.

METEM Lisesi'ne büyük ilgi gösterildiğini ve bu ilginin her geçen yıl biraz daha arttığını kaydeden Dülger, kalifiye eleman yetiştirilmesi ve iş sahalarında kalifiye eleman ihtiyacının artmasından dolayı okula ilginin arttığını kaydetti. Dülger, "2005-2006 eğitim yılında öğrenci sayımız 65 iken, 2006-2007 eğitim yılında öğrenci sayımız 200'e yükseldi. Yaşanılan bu artışta en büyük etken öğretmenlerin zaman zaman okullara gidip mesleki teknik eğitimin avantajlarını tanıtmaları ve yüksek öğretime sınavsız geçiş haklarının olmasıdır. Kalifiye eleman ihtiyacının artması nedeniyle öğrenci sayısında ciddi bir artış olmuştur. Önümüzdeki yıllarda bu tür okulların değerleri daha iyi anlaşılacaktır" dedi.