Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu

Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Adıyaman'da şehitler için mevlit okutulduAdıyaman'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası etkinliklerinin 3'ncü yıldönümü kapsamında, şehitler için mevlit okutularak 15 Temmuz konulu resim sergisi açılışı yapıldı.

Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu

Adıyaman'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası etkinliklerinin 3'ncü yıldönümü kapsamında, şehitler için mevlit okutularak 15 Temmuz konulu resim sergisi açılışı yapıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası etkinlikleri kapsamında öğle namazın ardından Yeni Pınar Cami'nde mevlit programı düzenlendi. Programa, Vali Aykut Pekmez, Garnizon Komutanı Albay Hüseyin Gürfidan, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper ile şehit aileleri ve gaziler katıldı. Mevlit programının ardından protokol ve vatandaşlar Demokrasi Pakı'nda düzenlenen 15 Temmuz fotoğraf sergisi açılışına katıldı.

Vali Pekmez burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz tarihin ülke için önemli dönüm noktası olduğunu belirterek, 15 Temmuz tarihimizde önemli dönüm noktalarından birisi. Aziz milletimiz tarih boyunca olduğu gibi 15 Temmuz 2016'da vatan, bayrak, ezan, söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan şahadete yürüdü. Milletimiz, bu ülkenin işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya meydanları doldurarak ellerinde sadece Türk bayrakları varken tanklara uçaklara bombalara siper olarak gösterdi dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise, Bu hainler içimize hiçbir zaman bitmeyecek toplum olarak 15 Temmuz'da darbeye geçit vermedik. Vatandaşlar olarak elimizden gelen her şeyi yaptık. Ülkeyi bu hainlere cuntacıları teslim etmedik. 4 tarafımızın düşmanlarla çevrili olduğunu her zaman görüyoruz. Ama biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak güçlü bir devletiz. Kim nereden bizi yıkmak istese bile onların önüne dur diyebilecek Türk halkı olduğunu da bilmelerini isteriz. Bugün yine meydanlarda olup demokrasiye nasıl sahip çıktığımızı göstereceğiz şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı.

Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu
Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu
Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu
Adıyaman'da şehitler için mevlit okutuldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title