Adıyaman'da Lise Öğrencisi Kayıp
Haberler » Yerel » Haber

Adıyaman'da Lise Öğrencisi Kayıp

Adıyaman Anadolu Öğretmen Lisesi 11. sınıf öğrencisi Beraat Boztemir'den 16 gündür haber alınamıyor.

Adıyaman'da Lise Öğrencisi Kayıp

Adıyaman Anadolu Öğretmen Lisesi 11. sınıf öğrencisi Beraat Boztemir'den 16 gündür haber alınamıyor.

Baba Mehmet Boztemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun Anadolu Öğretmen Lisesinde 3 yıldır yatılı olarak okuduğunu belirti.

Oğlundan 24 Nisan'dan bu yana haber alamadıklarını, oğlunu okuldan ve öğretmenlerinden de sorduğunu ancak onların da haberi olmadığını dile getiren Boztemir, şöyle konuştu:

"Okuldan da oğluma dair bilgi alamayınca idarecilerin de tuttuğu tutanakla Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne haber verdik. Biz Kahramanmaraş'ta oturuyoruz ve oğlum 3 yıldır Adıyaman'da öğrenci. Geliş gidişlerinde bugüne kadar hiç sorun olmamıştı. Ancak bir anda ortadan kaybolmasına bir anlam veremiyoruz ve hiçbir şekilde kendisine ulaşamıyoruz.

Cep telefonu var ama en son 24 Nisan saat 12: 00'de konuştuk ve 'kafam biraz karışık' dedi bana. 'Neden?' diye sorduğumda, polisin kendisiyle birlikte 2 arkadaşını Adıyaman'da düzenlenen bir yürüyüşe katıldıkları gerekçesiyle gözaltına aldığını sonra da gece saat 02. 00'de bırakıldığını ve yurda teslim edildiğini söyledi. Bu konuya da bir anlam veremediğini ve canının sıkkın olduğunu belirtti. O konuşmadan sonra oğlumdan bir daha haber alamadım. Yetkililerin bu konuda yardımlarını bekliyorum. "

Boztemir, durumu Emniyet Müdürlüğüne de bildirdiklerini ancak oğlunun hayatından endişe ettiğini dile getirdi. Oğlunun sağlam bir şekilde bulunmasını ümit ettiğini dile getiren Boztemir, oğluna seslenerek şunları anlattı:

"Oğlum yaşadığın sorun her ne olursa olsun lütfen evine dön. Anne ve baban başta olmak üzere bütün aile seni çok merak ediyor ve çok özledik. Lütfen yaşadığından ya da iyi olduğundan bizi haberdar et. Bizden polisten ve savcılıktan hiçbir sorun çıkmayacak ve sana zarar gelmeyeceğinden emin ol. "

- ADIYAMAN