Adıyaman'da Esrar Operasyonu

Adıyaman'da Esrar Operasyonu

Adıyaman'da Emniyet Ekiplerinin Düzenlediği Operasyonda, 3 Kilo 250 Gram Kubar Esrar Ele Geçirirken, 2 Kişi Gözaltına Alındı.

Adıyaman'da Esrar Operasyonu

Adıyaman'da emniyet ekiplerinin düzenlediği operasyonda, 3 kilo 250 gram kubar esrar ele geçirirken, 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Diyarbakır'dan Adıyaman'a esrar getirildiği ihbarı üzerine harekete geçti. Diyarbakır'dan Adıyaman'a yönüne gitmekte olan Y.B. ve M.S.A. isimli şahısların içinde bulunduğu 02 FR 905 plakalı otomobil, emniyet ekiplerince Altınşehir Kavşağı'nda durduruldu. Araçta yapılan aramada piyasa değeri 3 bin YTL olan 3 kilo 250 gram kubar esrar ele geçirilirken, gözaltına alınan şahıslar emniyette yapılan sorgulamalarının ardından Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Adıyaman'a getirilen kubar esrarın sokak satıcılarına teslim edileceğini ve gençlere dağıtılacağını belirterek, "Vatandaşlarımızla kurduğumuz iyi ilişkiler sayesinde duyarlı bir vatandaşımızın ihbarını değerlendirerek, esrar tacirlerini yakaladık. Duyarlı vatandaşların sayısının artmasıyla suç oranı daha da aza inecektir. Bütün vatandaşlarımızın suç ve suçlulara karşı duyarlı olması ve polise yardımcı olması gerekir. Vatandaşlarımızla kurduğumuz iyi ilişkilerin meyvelerini alıyoruz" dedi.

(AA-ÖZ-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA