Adıyaman basınında yılın en iyileri seçilecek

Adıyaman basınında yılın en iyileri seçilecek

Adıyaman Basın Medya Birliği tarafından Adıyaman'da yılın en iyi gazetecileri seçilecek.

Adıyaman basınında yılın en iyileri seçilecek

Adıyaman Basın Medya Birliği tarafından Adıyaman'da yılın en iyi gazetecileri seçilecek.

Basın Medya Birliği Başkan Vekili Hamit Yaşar, oluşturulacak seçkin jüri ile Adıyaman basın camiasında 2007 yılının en iyilerini seçeceklerini duyurdu.

Yaşar, yönetim kurulları ile aldıkları ortak karar ile basın sektöründe 2007 yılının en iyilerini seçmek için çalışmalar başlattıklarını belirtti.

Hamit Yaşar, yaptığı açıklamada, son yıllarda Adıyaman basınınındaki büyük gelişmenin tüm yurtta gözle görülür derecede önemli bir mesafe kat ettiğini belirterek, "Örnek gösterilerek konuşulan basınımızın takdir edilen bu gelişiminin karşılıksız kalmaması ve basın mensuplarımızı onure etmek maksadıyla onlara hak ettikleri ödüllerini verme gereksimi duyduk. Yönetim kurulumuz ile birlikte aldığımız ortak karar sonrası basın camiasına emeği geçmiş, işini özveri ve başarıyla yapan basın mensuplarını tarafımızdan oluşturulacak seçkin jüri ile ödüllendirmeye karar verdik." dedi.

Jürinin Adıyaman Üniversitesi'nden profesör, doçent ve basın camiasındaki seçkin isimlerden oluşturulduğunu kaydeden Yaşar, yarışmanın 9 dalda yapılacağını ifade etti.

Yaşar, ödüle layık görülen aday eserlerin 2007 yılı içerisinde gazete, dergi, radyo ya da televizyonda mutlaka yayımlanması şartı arandığını söyleyerek şöyle devam etti; "Adaylar arasında yaş, hizmet yılı ya da kurum gözetilmemekle birlikte tüm basın mensupları ayrı dallarda bir eser aday gösterebilecekler. Başvurular ise 25 Aralık 2007 de başlayarak 15 Ocak 2008 de sona erecektir. 15 Ocak tarihine kadar Adıyaman Basın Medya Birliği'nde teslim alınacak eserler aynı gün değerlendirmelerini yapmak için jüri üyelerine teslim edilecektir. Tüm aday eserler için jüri incelemelerini ve değerlendirmelerini bir ay içerisinde yaparak 15 Şubat tarihine kadar tamamlamış olacaklar. Sonrasında belirlenen tarihte yaygın televizyon kanallarından ve gazetelerden seçkin konukların katılımı ile ödül töreni düzenlenerek sonuçlar açıklanacak ve ödüller takdim edilecektir."

Kaynak: CHA