Adıyaman: Adıyaman'da Dolandırıcılık Zanlısı Yakalandı

Adıyaman: Adıyaman'da Dolandırıcılık Zanlısı Yakalandı

Adıyaman'da 1 Hafta Önce Bir Markete Girerek Tırnakçılık Yoluyla Hırsızlık Yaptığı İddia Edilen 1 Şahıs, Girdiği Başka Bir Markette Yakalanarak Gözaltına Alındı.

Adıyaman: Adıyaman'da Dolandırıcılık Zanlısı Yakalandı

Adıyaman'da 1 hafta önce bir markete girerek tırnakçılık yoluyla hırsızlık yaptığı iddia edilen 1 şahıs, girdiği başka bir markette yakalanarak gözaltına alındı.

Adıyaman'da Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Murat Market'e girerek kuru fasulye aldıktan sonra el çabukluğu ile kasadan 100 YTL dolandıran 1 şahıs kayıplara karışmıştı. Aradan 1 hafta geçmesinin ardından Bozbey Yolu üzerinde bulunan Almar Market'e giren yine aynı şahıs, market görevlilerinin dikkatini çekince yakayı ele verdi. Edinilen bilgiye göre, zanlı Hasan Ali K., kasiyere 100 YTL vererek bir paket sigara almak istediğini söyledi. Kasiyer sigara verirken kasaya verdiği 100 YTL'yi el çabukluğu ile alarak cebine koyduğu iddia edilen şahsı, market görevlileri fark etti. Bunun üzerine şahsı takibe alan market görevlileri, takip esnasında polise haber vererek zanlının yakalanmasını sağladı. Polis ekipleri, şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

Zanlının 1 hafta önce Murat Market'te yaptığı ileri sürülen dolandırıcılıkta giydiği elbiseleri giymesi ve bu hırsızlığın basında yer alması nedeniyle market görevlilerinin şahsı tespit ettikleri belirtilirken, Hasan Ali K.'nın İzmir'den geldiği ve çeşitli illerde aynı yöntemle hırsızlık yaptığı öne sürüldü.

Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Kaynak: İHA