Adıyaman: Adıyaman'da 5 Kişilik Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Adıyaman: Adıyaman'da 5 Kişilik Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Adıyaman ve İlçelerinde Bir Çok Hırsızlık Olayına Karıştıkları Öne Sürülen 5 Kişilik Şebeke, Düzenlenen Bir Operasyonla Çökertildi.

Adıyaman: Adıyaman'da 5 Kişilik Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Adıyaman ve ilçelerinde bir çok hırsızlık olayına karıştıkları öne sürülen 5 kişilik şebeke, düzenlenen bir operasyonla çökertildi.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü, yaptığı istihbarat çalışmaları neticesinde hırsızlık şebekesinde bulunan şahısların gece saat 02.00 sıralarında Turgut Reis Mahallesi'nde olduğunu tespit etti. Polis ekipleri, hırsızlık zanlılarını yakalamak için operasyon düzenledi. Şüphelileri kovalayan polisler, uzun süren koşuşturmanın ardından şahısları yakaladı. Yakalanan şahıslardan M.H.E., yaşı küçük olduğu için üzerinde yakalanan esrar maddesi ve 1 adet bıçak ile birlikte Çocuk Şubesi'ne teslim edildi. Yakalanan G.H.'nin ev ve işyerlerinden hırsızlık olmak üzere toplam 19 kaydının, H.Y.Ö.'nün ev ve işyeri hırsızlığından toplam 9 kaydının, A.B.'nin çeşitli hırsızlık olaylarına karıştığı ve H.E'nin ise işyeri, otodan ve camiden hırsızlık suçlarından 21 adet kaydının bulunduğu öğrenildi.

Mahkemeye çıkarılan 4 kişi, 7 ayrı suçtan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şahısların üzerinden çıkan 29 santimetre uzunluğunda 1 adet bıçak, 20 santimetre uzunluğunda 1 adet bıçak ile çalıntı olduğu tespit edilen 1 adet MP-4 CD çalar 3 adet cep telefonuna el konuldu.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: İHA