Adilcevaz'da 9 Yıldır Yöresel Yemek Yapıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Adilcevaz'da 9 Yıldır Yöresel Yemek Yapıyor

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Adilcevaz'da 9 Yıldır Yöresel Yemek Yapıyor

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Hamiyet Şanlı, 9 yıl önce açtığı ev yemekleri restoranında 3 arkadaşıyla birlikte ilçe halkına hizmet vermeyi sürdürüyor.

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Hamiyet Şanlı, 9 yıl önce açtığı ev yemekleri restoranında 3 arkadaşıyla birlikte ilçe halkına hizmet vermeyi sürdürüyor. Şanlı, kadınların iş hayatanı atılmalarına da öncülük yaptıklarını söyledi.

Adilcevaz'da ev yemekleri üzerine bir mekanın eksikliğini hisseden Hamiyet Şanlı, arkadaşlarının önerisi, eşinin ve çocuklarının desteğiyle 9 yıl önce ilçenin ilk kadın girişimcisi olarak iş hayatına başladı. Yaptığı işi zevkle sürdüren Şanlı, ilçe halkına, hem de ilçeyi ziyaret eden konuklara Adilcevaz'ın yöresel yemeklerini tattırabildiklerini anlattı. En büyük desteği ise eşinden olduğunu anlatan Şanlı, şöyle dedi:

"Bu işe arkadaşlarımın ısrarı üzerine başladım. Şimdi 3 arkadaşımla birlikte çalışıyorum. Aynı zamanda ilçemizin ilk bayan girişimcisiyim. Açmış olduğumuz bu restoranla birlikte Adilcevaz'daki bayanların iş hayatına atılmalarına da öncülük yaptım. Eskiden bayan arkadaşlarımızın cesaretleri pek yoktu. Son zamanlarda ise birçok bayan arkadaşımız esnaflık yaparak çalışmaya başladı ve bu bizi gururlandırıyor. İşyerimde yıllardır insanlara farklı yemekler yapmaya çalışıyorum. İşyerimiz ev yemekleri adı altında geçiyor fakat burada birçok evde yapılmayan çeşitli yöresel yemekler de bulunuyor. Her kesime hitap etmeye ve her yöreden bir şeyler yapmaya çalışıyoruz."

Adilcevaz'da 9 Yıldır Yöresel Yemek Yapıyor

Adilcevaz'da 9 Yıldır Yöresel Yemek Yapıyor

Adilcevaz'da 9 Yıldır Yöresel Yemek Yapıyor

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title