Adı Saddam Hüseyin Olduğu İçin İş Bulamayan Gencin Dramı

Adı Saddam Hüseyin Olduğu İçin İş Bulamayan Gencin Dramı

İdam edilmesinden bu yana 10 yıldan uzun süre geçse de, Irak'ın eski devrik lideri Saddam Hüseyin hala etkili biri olarak bir mühendisin bile hayatını şekillendirebiliyorHint gemi mühendisi, Saddam Hüseyin, iş başvurularında 40'tan fazla kez ret alınca, işverenlerin ismi nedeniyle...

Adı Saddam Hüseyin Olduğu İçin İş Bulamayan Gencin Dramı

İdam edilmesinden bu yana 10 yıldan uzun süre geçse de, Irak'ın eski devrik lideri Saddam Hüseyin hala etkili biri olarak bir mühendisin bile hayatını şekillendirebiliyor

Hint gemi mühendisi, Saddam Hüseyin, iş başvurularında 40'tan fazla kez ret alınca, işverenlerin ismi nedeniyle kendisini istemedikleri sonucuna vardı.

Saddam Hüseyin, Tamil Nadu eyaletindeki Noor-ül İslam Üniversitesi'nden mezun olmasından 2 yıl sonra, artık sıkıntı yaşamaya başlamış. Üniversitede iyi derece ile mezun olmasına rağmen bir türlü iş kabulü alamayan Hüseyin'in arkadaşları ise çoktan iş bulmuş.

Hindustan Times gazetesine konuşan Saddam Hüseyin "İnsanlar beni işe almaktan korkuyor" dedi.

Saddam Hüseyin, kendisine 25 yıl önce Iraklı diktatörün ismini verdiği için ise dedesini suçlamıyor.

Hüseyin, şirketlerin sınırları geçerken görevlilerle yaşanabilecek sorunlardan çekindiğini anlattı.

Hint mühendis başta, yeni ismiyle yeni bir pasaport, ehliyet ve yeni belgeler alarak bu sorunu kolayca halledebileceğini sandı. Ancak, yeni ismiyle okula gittiğine dair bir kanıt sunamadığı için başvurular çok zaman alıyor.

Saddam Hüseyin 5 Mayıs'ta yeniden mahkemeye gidecek. Bu kez, daha sonra üniversite diplomasındaki ismi değiştirebilmek için ortaokul ve lise diplomalarındaki ismi değiştirmeye çalışacak.

Kaynak: Ontrava.com