Adem Doğan'ın Ölümüyle İlgili 3 Kişi Yakalandı

Adem Doğan'ın Ölümüyle İlgili 3 Kişi Yakalandı

Taksim'deki Yılbaşı Kutlamaları Sırasında Başına İsabet Eden Kurşunla Ağır Yaralanan ve Kaldırıldığı Hastanede Hayatını Kaybeden Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Adem Doğan'ın (20) Ölümüyle İlgili 1'i Kadın 3 Kişinin Yakalandığı Açıklandı.

Adem Doğan'ın Ölümüyle İlgili 3 Kişi Yakalandı

Taksim'deki yılbaşı kutlamaları sırasında başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Adem Doğan'ın (20) ölümüyle ilgili 1'i kadın 3 kişinin yakalandığı açıklandı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mutlu Ekizoğlu, yaptığı basın açıklamasında, ''Boran'' adı verilen operasyonla olayla ilgili 3 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi. Bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda olay anında şüphelinin üzerinde olduğu anlaşılan kıyafet ile 1 adet 7.65 milimetre çapında ruhsatsız tabanca ve 2 adet bilgisayar ele geçirildiğini belirten Ekizoğlu, şunları kaydetti:

''Yapılan soruşturma sonucunda, yakalanan şüpheliler avukatları huzurunda alınan ifadelerinde olayı itiraf etmiş, haklarında düzenlenen soruşturma evrakı ile bugün Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilmişlerdir.''

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ekizoğlu, olayın neden ve nasıl olduğu yolundaki bir soru üzerine, ''Havai fişeklerin patladığı sırada oluyor. Dikkatsizlik gibi görünüyor. Daha önceden tanışıklıkları yok'' dedi.

Ekizoğlu, ''Yanlışlıkla mı vurulmuş'' şeklindeki soruya ise ''Yanlışlık değil'' yanıtını verdi.

Bu arada, polisteki işlemleri tamamlanan Yakup T. (26), kız arkadaşı Rana A. (21) ve Ramazan T, çelik yelekli olarak şubeden çıkartılarak Beyoğlu Adliyesi'ne sevk edildi.

Kız arkadaşıyla Kağıthane'de gözaltına alınan Yakup T'nin, ''hırsızlık'' ve ''adam yaralama'' suçlarından emniyette kaydının olduğu belirtildi. Ramazan T'nin ise Yenibosna'da gözaltına alındığı, tabancanın da buradaki evinde ele geçirildiği kaydedildi.

Öte yandan, Adem Doğan'ın annesi Gülseher ile babası Ahmet Doğan'ın, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ı makamında ziyaret ederek, şüphelilerin yakalanmasından dolayı teşekkür ettikleri belirtildi.