Add Genel Başkanı Eruygur Tokat'ta

Add Genel Başkanı Eruygur Tokat'ta

Atatürkçü Düşünce Derneği (Add) Genel Başkanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur, Türkiye'de Demokrasi Sorunu Olduğunu Söyledi. Eruygur, Bölücü ve Ayrılıkçı Akımların Arkasında Hep Dış Güçlerin Olduğunu Savundu.

Add Genel Başkanı Eruygur Tokat'ta

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı emekli orgeneral Şener Eruygur, Türkiye'de demokrasi sorunu olduğunu söyledi. Eruygur, bölücü ve ayrılıkçı akımların arkasında hep dış güçlerin olduğunu savundu.

ADD Genel Başkanı Şener Eruygur, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Şehir Yerleşkesi Konferans Salonu'nda yapılan "Ulusal Güvenlik ve Terör" konferansına konuşmacı olarak katıldı. Konferansa beklenen ölçüde katılım olmazken Eruygur, cumhurbaşkanlığı seçimi ve terörle mücadele kapsamında açıklamalarda bulundu. Türkiye'de demokrasi sorunu olduğunu ve liderlik sultasının önüne geçilmesi gerektiğini ifade eden Eruygur, "Türkiye'de demokrasi sorunu gerçekten var. Ama bu sorunun temelinde seçim yasası yatmamakta

mıdır? Öyle bir seçim yasası, siyasal partiler yasası var ki 3 kişi, 5 kişi Türkiye'deki TBMM üyelerini tespit ediyorlar, hem cumhurbaşkanını tespit ediyorlar hem de bunlar aracılığıyla Türkiye'nin yönetimine egemen olacak kadroları tespit ediyorlar. Böyle bir demokrasi anlayışı olabilir mi? Hani halkın oyu. Ön seçim müessesi siyasal partilerimiz tarafından niçin gerçek anlamı ile taktik mevkiine konulmuyor. İşte demokrasinin sorunları bunlar" dedi.

Türkiye'de yaşanan terör olaylarının arkasında dış güçlerin olduğunu ileri süren Eruygur, yatılı bölge okullarında bölücülük propagandası yapıldığını iddia etti. Eryugur, "Terörle mücadelede başımıza gelen nedir? Bu gencecik çocuklarımızı, günahsız insanlarımızı kaybediyoruz, can ve kan kaybediyoruz. Biz kendi aramızda terör belasından nasıl kurtulacağız diye kavga ederken, teröristler daha fazla mevzi kazanıyorlar. Daha büyük bir tehlike haline geliyorlar" diye konuştu.

(Nİ-SA-OK-Y)