Adanaspor ve Demirspor'a manevi destek

Adana Valisi İlhan Atış ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda mücadele eden Adana Demirspor ile Adanaspor Kulüplerini ziyaret ederek teknik adam, futbolcu ve yöneticilere manevi destek verdi. İlk olarak Demirspor'a giden Vali Atış ve Durak, futbolcularla görüşerek ligin uzun bir maraton olduğunu belirtip morallerini bozmamalarını istedi.

Adanaspor ve Demirspor'a manevi destek

Adana Valisi İlhan Atış ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda mücadele eden Adana Demirspor ile Adanaspor Kulüplerini ziyaret ederek teknik adam, futbolcu ve yöneticilere manevi destek verdi. İlk olarak Demirspor'a giden Vali Atış ve Durak, futbolcularla görüşerek ligin uzun bir maraton olduğunu belirtip morallerini bozmamalarını istedi. Futbol takımlarının elde ettiği başarılarla kentin tanıtımına önemli katkı sağladığına dikkati çeken Vali Atış, Adana takımlarının çok önemli bir görevi üstlendiğini ifade etti.

Vali Atış, Adanaspor'u ziyaretinde de takımların her zaman yanında olduklarını belirterek bu sezon iki takımında mutlu sona ulaşacağını söyledi.Tribünlerdeki taraftarlardan birinin ''Forma reklamı istiyoruz'' şeklindeki isteğine cevap veren Vali Atış, ''Büyükşehir Belediye başkanımız ve ben bu konuda elimizden geleni yapacağız.''dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ise Adana Demirspor ve Adanaspor'un her zaman yanında olduğunu ve destek vermeye devam edeceğini belirterek, Adana takımlarının daha başarılı olacağına inandığını söyledi.

2 hafta sonra oynanacak Adanaspor-Adana Demirspor maçına da değinen Durak, bazı taraftarların, "Biz iki takım taraftarları olarak yan yana maçı seyretmek istiyoruz." sözlerini hatırlattı.

Durak, "İşte taraftarların bu açıklamaları iki takım arasında hiçbir sorunun bulanmadığını açıkça ortaya koyuyor. Her iki takım taraftarı maçı birlikte izlesin. Ben her iki Adana takımına da belirli dönemlerde yardımlarda bulundum. Bu sezon iki Adana takımıda bir üst lige yükselecektir.''şeklinde konuştu.

Atış ve Durak, ziyaretler sırasında, Adana Demirspor Kulübü'nde 2. Başkan Kenan Şenbayrak'tan, Adanaspor Kulübü'nde ise Teknik Direktör Kemal Kılıç'tan takım hakkında bilgi aldı ve futbolcularla toplu fotoğrafta çektirdiler.

Öte yandan Çanakkale Dardanelspor maçı hazırlıklarını sürdüren Adanaspor süper amatör küme takımlarından İncirlikspor ile oynadığı hazırlık maçını 10-1 kazandı.

Kaynak: CHA