Adanalı Gencin Aşkına Mesafe Engeli

Adanalı Gencin Aşkına Mesafe Engeli

Adanalı gencin aşkına mesafe engeli Engelli Fatih Öztürk, 2 yıl önce sosyal medyadan tanıştığı 10 bin kilometre uzaklıktaki Liberya'da yaşayan sevgilisine kavuşmayı hayal ediyor Fatih Öztürk, "Verin benim sevdiğimi" yazılı bir afiş hazırlayıp sosyal medyada paylaşarak yardım istiyorADANA -...

Adanalı gencin aşkına mesafe engeli
Engelli Fatih Öztürk, 2 yıl önce sosyal medyadan tanıştığı 10 bin kilometre uzaklıktaki Liberya'da yaşayan sevgilisine kavuşmayı hayal ediyor
Fatih Öztürk, "Verin benim sevdiğimi" yazılı bir afiş hazırlayıp sosyal medyada paylaşarak yardım istiyor

ADANA - Adana'da bir kamu hastanesinin bilgi işlem servisinde çalışan engelli Fatih Öztürk, 2 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştığı Liberya'da yaşayan sevgilisine kavuşmak istiyor. Öztürk, "Birbirimizle evlenmek istiyoruz. Onu Türkiye'ye getirecek maddi imkanım yok, bana yardımcı olun" dedi.
Doğuştan yüzde 82 fiziksel engeli bulunan 32 yaşındaki Fatih Öztürk, 2 yıl önce internet üzerinden ülkeleri incelerken Liberya Cumhuriyeti'nde yaşayan Pinky M. Prosser ile Facebook aracılığıyla tanıştı. İkili önceleri normal arkadaş olarak ülkeleri hakkında konuşurken daha sonra birbirlerine aşık oldu. Aradan geçen 1.5 yıl sonra çift evlenmek için karar verdi ancak bu seferde maddi imkansızlıklar nedeniyle Pinky Türkiye'ye gelemedi, Fatih'de Liberya'ya gidemedi. Aralarındaki 10 bin kilometre uzaklığa rağmen ikilinin tek umudu kendilerine uzatılacak bir yardım eli.
Bu arada, Fatih Öztürk, üzerinde sevdiği kızın resminin olduğu ve 'Verin benim sevdiğimi' yazılı bir afiş hazırlayıp sosyal medyada paylaşıp sesini duyurmaya çalıştı.
"Hayallerimiz var"
Fatih Öztürk, İHA muhabirine, Liberya ile Türkiye'nin arasında 10 bin kilometre olduğunu ve sevdiğine kavuşmak istediğini söyledi. Pinky ile hayaller kurduğunu anlatan Öztürk, "14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle kendilerine yardım edilmesini isteyerek, "Hayaller kurduk ve niyetimiz ciddi, kalplerimiz halis. Kendisine ben engelli olduğumu söyledim ve kendisi de bana ben senin yüreğini görüyorum dedi. Allah insanı güzel veya çirkin olarak yaratmaz insanları güzel veya çirkin kılan tutumlarıdır dedi. Bende bu bayanla evliliğimi kurmak istiyorum. Sıcak bir yuvamın olmasını istiyorum. Bu bağlamda, devlet büyüklerime, hayırsever iş adamlarıma Liberya Cumhuriyeti'nde iş gücüne sahip olan iş sahiplerine ben buradan çağrıda bulunuyorum. Bende sevgi bağını yeşertmeye çalışıyorum" dedi.
Pinky M. Prosser'in de Adana'ya gelmek istediğini belirten Öztürk, "Bu sevginin Adana'da gerçekleşeceğine inanıyorum ben. Tahmini olarak 10 bin lirayı buluyor maliyet ve vize işlemleri var. Benimde bütçem buna el vermiyor. Bu kişiyi bana ulaştırmaları için vize konusunu çözmeleri için ümit ediyorum" diye konuştu.