Adanalı Benli'nin Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Adanalı Benli'nin Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Kung-fuda Ki 3 Yıllık Spor Hayatında 6 Kez Adana Birinciliği, 2 Kez Türkiye ve 1 Defa da Avrupa Şampiyonluğu Kazanan Lehize Hilal Benli, Hedefinin Dünya Şampiyonluğu Olduğunu Söyledi.

Adanalı Benli'nin Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Kung-fuda ki 3 yıllık spor hayatında 6 kez Adana birinciliği, 2 kez Türkiye ve 1 defa da Avrupa Şampiyonluğu kazanan Lehize Hilal Benli, hedefinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu söyledi.

15 yaşında Kung-fu sporuna başlayan Benli (18), 6 kez Adana birincilik elde etti. Kickboks ve Muaythai dallarında 2 kez Türkiye birincisi olan Benli, geçen yıl ekim ayında Polonya’nın başkenti Varşova’da yapılan Avrupa Gençler Şampiyonasında Wushu birincilik kürsüsüne çıktı.

Şubat ayında Antalya’da düzenlenecek Muaythai Türkiye Şampiyonası’na da iddialı hazırlanan Benli, hedefinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Wushu’nun kişisel savunma ve saldırı dövüşü sanatı olduğunu belirten Lehize, özellikle bayanları bu spora ilgi duymaya çağırdı. Ayrıca yetkilileri ve iş çevrelerini de bu spora daha fazla sahip çıkmaya davet eden Benli, "Spor sadece futboldan ibaret değil. Diğer sporların da farkına varılmasını bekliyoruz" dedi.

(AB-AB-S)

22.01.2008 12:22 TSİ