Adana Valisi Atış: "Türkiye Cumhuriyeti Yatırımcının Omuzlarında Yükselecek"

Adana'da 225 İşletmenin Faaliyet Göstereceği Orta Ölçekli Sanayi Sitesinin Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı. Site Yöneticileri Bölgenin Alt Yapısının Acilen Yapılmasını İstedi.

Adana Valisi Atış:

Adana'da 225 işletmenin faaliyet göstereceği orta ölçekli sanayi sitesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Site yöneticileri bölgenin alt yapısının acilen yapılmasını istedi.

Sitenin temel atma töreninde konuşan Adana Valisi İlhan Atış, iş adamları ve sanayicilerin ülke kalkınmasında önemli rol oynadığını söyledi.

Siteyi yaparak istihdam sağlayacaklara teşekkür eden Atış, gerçek bey efendi ve hanım efendilerin halka iş imkanı açarak ekmek kazanmalarını sağlayanlar olduğunu kaydetti.

Belediyelerin alt yapı sorunlarını çözdüğü taktirde bu sitelerin daha güzel hale geleceğini belirten Atış, "Adana'daki sanayi sitelerinin daha çağdaş bir görünüm kazanabilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu siteye alışveriş için gelenler Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Sitesi'nde olduğu gibi huzurlu bir ortamda işlerini yapacaklar. Buranın yolları çamur diye kış aylarında kimse geri dönüp gitmeyecek. Bu sitenin alt yapısı devletin kurumları el ele vererek çözecek. Ben tek başına bir şey yapamam. Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları ile birlikte yaparız." dedi.

Bu devrin kahramanlarının iş imkanı sağlayan kişiler olduğunu anlatan Atış, konuşmasını şöyle tamamladı: "Yüz binlerce şehit verilerek kurulan Türk devleti artık iş adamları ve sanayicilerin omuzlarında yükselecek."

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ise Adana'nın imarsız kentleşmesinin sorunlarının hala yaşandığını söyledi.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin hala kent içinde yerleşim birimleri ile iç içe olduğunu bu durumunda kent içinde yaşayan insanları huzursuz ettiğini kaydetti.

Sitenin yapımını gerçekleştiren İlkpınar İnşaat ortaklarından Mehmet Başpınar ise inşaat sektörünün durgunluk yaşadığı şu dönemde Orta Ölçekli Sanayi Sitesi'nin Adana ekonomisine büyük katkıda bulunacağını söyledi.

Sitenin inşaatı tamamlandığında 225 işletme her birisi bin 500 metre kapalı alan üzerinde faaliyet gösterecek ve toplam 10 bin kişiye istihdam sağlayacak.