Adana: Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi

Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi Takımlarından Botaşspor, Lig Öncesi Son Hazırlık Maçını Yarın Adana'da Mersin Büyükşehir Belediyespor ile Yapacak.

Adana: Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi

Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi takımlarından Botaşspor, lig öncesi son hazırlık maçını yarın Adana'da Mersin Büyükşehir Belediyespor ile yapacak.

Menderes Spor Salonu'nda, saat 14.00'te başlayacak karşılaşmaya Botaşspor, sakatlıklar nedeniyle eksik kadroyla çıkacak. Genel Menajer Abdullah Kutlu, 29 Ekim'de Kayseri TED Koleji ile deplasmanda oynayacakları lig maçı öncesi son hazırlık maçını Mersin Büyükşehir Belediyespor ile yapacaklarını belirterek, "Takımda 5 sakat oyuncu var. Işık ve Korel de milli takımdan geldi, ama takımla yeterince çalışamadılar. Ligde ilk maçımızı Kayseri TED Koleji ile, sahamızdaki ilk maçı da Galatasaray ile oynayacağız" dedi.

Botaşspor'un hedefinin ligde kalmak olduğunu, Avrupa Kupaları'nda da Adana'yı bir kez daha temsil edeceklerini kaydeden Kutlu, "Şu an bazı şeyleri konuşmak için erken, ama kural gereği Avrupa'da 2 ABD'li oyuncu oynatabiliyoruz. Biz de yabancı kontenjanımızı ABD'li oyunculardan yana kullandığımız için kadroda yeterli yabancı oyuncumuz yok" diye konuştu.

Kaynak: İHA