Adana: Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup Lideri Adanaspor'da Kulüp Başkanı Bayram Akgül, Nusaybin Demirspor Maçında Çıkan Olayların Sorumlusunun, Statta 'Tahrik' Amaçlı Uygulama ve Anons Yaptırdığını İddia Ettiği Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi Olduğunu Söyledi.

Adana: Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup lideri Adanaspor'da Kulüp Başkanı Bayram Akgül, Nusaybin Demirspor maçında çıkan olayların sorumlusunun, statta 'tahrik' amaçlı uygulama ve anons yaptırdığını iddia ettiği Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi olduğunu söyledi.

Adanaspor Turuncu-Beyazlılar Derneği'nin, Kristal Otel'de verdiği iftar yemeğinde Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdulkerim Estetik, kulüp eski yöneticileri, futbolcuları ile teknik heyet ve futbolcularla biraraya gelen Kulüp Başkanı Bayram Akgül, İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'nin kendisine söylenmediği halde, stat kapılarında aileleriyle maça gelen küçük çocukları bile tribünlere almadığını ve olayların sorumlusu olarak da kendilerini göstermeye çalışmasının 'kabul edilemez' olduğunu söyledi.

"Bize gelen suçlama, taraftarları benim tahrik ettiğim yolunda. Ben olayları yatıştırmaya çalışırken, tahrik ettiğim söylenmesi insanlıkla örtüşmez" diye devam eden Başkan Akgül, "Biz geldiğimizden beri tribünde kavga dövüş istemiyoruz, insanlar eşleri çocuklarıyla maçlara gelsinler istiyoruz. Bunu her fırsatta söyledik. Bizim herhangi bir talimatımız olmadığı halde, suçlanmamız art niyetlidir. Kendisi maç öncesi 'Biz bugün sıkı güvenlik önlemi aldık, stada gelecek çocukları dahi almayacağız' diyor. Kapıda duran personeli de, taraftarlarımızı bize karşı 'İşte yönetiminiz görün' diye tahrik etmişlerdir. Kombinesi olan insanlara bile zorluk çıkarılmış. Burada bir art niyet vardır. Fazlı Bayram Hadi çizmeyi aşıyor. Konuyu, sayın Valimiz Cahit Kıraç'a ilettik. Şehir dışındaymış. Çarşamba günü gelecek, konuyu kendisiyle paylaşacağız. Valimizin talimatları doğrultusunda gereken neyse uyacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA