Adana: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi'nde yer alan Adana Demirspor, şampiyonluk hedefine ulaşmak için Vali Cahit Kıraç'tan yardım istedi.

Adana: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi'nde yer alan Adana Demirspor, şampiyonluk hedefine ulaşmak için Vali Cahit Kıraç'tan yardım istedi.

Adem Atılgan başkanlığındaki Mavi-lacivertli kulüp yöneticileri, bugün saat 17.00'de valilik binasına gelerek Vali Cahit Kıraç ile bir süre görüştü. Görüşme sonrası yapılan açıklamada, yeni sezonda şampiyonluk hedefleyen Adana Demirspor'un, tanesi 2 bin YTL'den satışa çıkaracağı 430 adet kombine biletin satışı için Adanalılar'dan destek istendi.

Vali Cahit Kıraç, Adana Demirspor'a nakit yardımında bulunacak fonları olmadığını, ancak manevi ve sportif organizasyon anlamında her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Kıraç, "Onlar çalışacak, biz destek olacağız. Adana'yı seven, Adana'nın sporuna destek olacak. Burada başka çözüm yok" diye konuştu.

Valilik olarak Adana Demirspor'un sıkıntılı günlerinde manevi olarak her zaman yanlarında olduklarını, hizmetlerin artması konusunda destek verdiklerini, bundan sonra da çalışmalara bütün kurumlar olarak destek olacaklarına işaret eden Kıraç, "İnşallah bu problemin çözülmesinde akılcı bir proje ortaya koyarlar. İlgili arkadaşlarımız da destek olmaya çalışacaklar. Ama önemli olan burada taraftarın, Adana Demirsporlular'ın kulübe sahip çıkmasıdır. İster işadamı, ister bürokrat, ister sivil toplum örgütü mensubu olsun farketmez. 'Adanalıyım' diyen herkesin bu kulübe sahip çıkması lazım. Adana gibi bir şehrin, Süper Lig'de takımının olmayışı eksikliktir. Adana Demirspor, büyük zorlukları geride bıraktı. Altyapısını oluşturdu, takımını gençleştirdi, yönetimi olgunlaştı, bundan sonra da desteğe ihtiyaç var. Bunu da sağlayacaklardır" dedi.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Adem Atılgan da, "Valimiz, sezon başından bugüne bize desteğini esirgemedi. Adana Demirspor için şampiyonluk komitesi oluşturulacak" dedi. Atılgan, şampiyonluk hedefledikleri bu sezon için bastırılan 430 adet kombine bileti acil ihtiyaçları için tanesini 2 milyar liradan satacaklarını da belirterek, "Paramız olsa kombine çıkarmazdık. Eğer Adanalılar, Adana Demirspor'u şampiyon görmek istiyorlarsa yardım etmeleri lazım. Sayın Valimiz de desteğini esirgemedi. Yasalar ne diyorsa onu yapıyorlar" şeklinde konuştu. Atılgan ayrıca, Mavi-lacivertli takımın, 28 Haziran'da Bolu Termal Otel'de kampa girerek yeni sezon hazırlıklarını 13 Temmuz'a kadar burada sürdüreceğini, 2 günlük iznin ardından da Nevşehir'e giderek çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Bu arada, 5 Ağustos'ta kamp çalışmalarını tamamlayacak olan Adana Demirspor'un, Adana'ya geri döneceği ve 7 yada 8 Ağustos'ta hem Aytaç Durak Spor Kompleksi'nin hem de yeni sezonun açılışını gerçekleştireceği belirtildi.

Öte yandan, Adana Demirspor'da, dış transferde 4-5 oyuncu daha alınarak transferin kapatılacağı ifade edildi.

Kaynak: İHA