Tony Blair'in Baldızı, Nasıl Müslüman Olduğunu Anlattı

Tony Blair'in Baldızı, Nasıl Müslüman Olduğunu Anlattı

İngiltere eski Başbakanı Blair'in Müslüman olan gazeteci baldızı Lauren Booth, Adana'da eğitim gören Suriyeli üniversite öğrencileriyle buluşup nasıl Müslüman olduğunu anlattı.

Tony Blair'in Baldızı, Nasıl Müslüman Olduğunu Anlattı

İngiltere eski Başbakanı Tony Blair'in eşi Cherie Blair'in üvey kız kardeşi Lauren Booth, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ni (Adana BTÜ) ziyaret edip Rektör Aykut Gül ile görüştü. Blair'in Müslüman olan gazeteci baldızı Lauren Booth, Adana'da eğitim gören Suriyeli üniversite öğrencileriyle buluşup nasıl Müslüman olduğunu anlattı. Müslümanlığı seçiş sürecini aktaran Lauren Booth, "İran'ın Kum kentindeki Fatima al-Masumeh mabetini ziyaretim sonrası Müslümanlığı seçtim. Müslümanlığa her zaman ilgim vardı. Filistin'de gönüllü olarak çalıştım. Gazze direnişi beni çok etkiledi" dedi.

"TÜRKİYE'DE OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM"

Ziyaretin ardından Adana BTÜ Yeşiloba Yerleşkesi'ndeki Yabancı Diller Yüksekokulu'nda öğrenim gören Türk öğrenciler ile görüşen Lauren Booth, Türkiye'de olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

50 SURİYELİ ÖĞRENCİYLE BİR ARAYA GELDİ

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Lauren Booth, daha sonra Adana BTÜ Türkçe Öğrenim Merkezi'nde (TÖMER) Türkçe dil eğitimi alan 50 Suriyeli öğrenci ile bir araya geldi.

MÜSLÜMANLIĞI SEÇİŞ SÜRECİNİ AKTARDI

Müslümanlığı seçiş sürecini aktaran Lauren Booth, "İran'ın Kum kentindeki Fatima al-Masumeh mabetini ziyaretim sonrası Müslümanlığı seçtim.

"GAZZE DİRENİŞİ BENİ ÇOK ETKİLEDİ"

Müslümanlığa her zaman ilgim vardı. Filistin'de gönüllü olarak çalıştım. Gazze direnişi beni çok etkiledi" dedi.