Adana Tarım Fuarı'na 20 Ülkeden Katılımcı Geliyor

Adana Tarım Fuarı'na 20 Ülkeden Katılımcı Geliyor

Adana Tarım Fuarı'na 20 Ülkeden Katılımcı Geliyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

TÜYAP Fuarcılık A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Bülent Yamaç, 19-23 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek "Adana Tarım Fuarı 2011"e 20 ülkeden profesyonel katılımcıların geleceğini bildirdi.

TÜYAP Fuarcılık A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Bülent Yamaç, 19-23 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek "Adana Tarım Fuarı 2011"e 20 ülkeden profesyonel katılımcıların geleceğini bildirdi.

Yamaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuarın TÜYAP Ankara, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun ofislerinin yanı sıra ve Suriye, Rusya, Bulgaristan, İran, Gürcistan gibi yurt dışı ofisleri kanalıyla yapılan tanıtımlarla ticari alım heyetlerine ve konuyla ilgili profesyonellere ulaşıldığını belirtti.

Geçen yıl 96 bin ziyaretçinin geldiği fuara bu yıl 100 binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini vurgulayan Yamaç, fuara Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere 40 ilden 500'den fazla otobüs seferi gerçekleştirileceklerini kaydetti.

Yamaç, ayrıca Suriye, İran, Irak, Lübnan, İsrail ve KKTC'den de heyetlerin geleceğini belirterek, "Şimdiden yurt dışından 54 kişilik profesyonel ticari alım heyeti için otel rezervasyonu yaptık. İran'dan da 40 kişilik ayrı bir heyet geliyor" diye konuştu.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Destekleme İdaresi Başkanlığı

(KOSGEB) ve Adana Ticaret Odası tarafından firmalara 'katılım desteği' sağlandığını vurgulayan Yamaç, şöyle devam etti:

"Fuara 20 ülkeden profesyonel katılımcılar gelecek. Adana'nın gözde fuarı için 35 bin metrekare alanda katılımcılarımız ürünlerini sergileyecek. Fuar alanı dışında da tarım makineleri için yer ayırdık. Fuarımızda traktör, biçerdöver, tarım teknolojileri, sera teknolojileri, bağcılık, sulama teknolojileri, zirai ilaçlar, hayvancılık gibi birçok alanda faaliyet gösteren firmalar katılacak."

Fuarın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, ÇUKOBİRLİK, Büyükşehir Belediyesi ve Valililik desteği ile hazırlandığını kaydetti.

-Mobilya fuarına ilgi yüzde 30 arttı-

Adana'nın fuarcılıkta önemli bir mesafe aldığını kendine özgü marka fuarları oluşturduğunu dile getiren Bülent Yamaç, "Tarım, mobilya ve kitap fuarlarına yoğun talep var. Fuar alanlarımızda boş yer kalmadığı için ek çadırlar kuruyoruz. 103 firmanın ürünlerini sergilediği Mobilya Fuarı'mızı geçen yıl 34 bin 250 kişi ziyaret etmişti. Bu yıl 42 bin 120 kişi ziyaret etti. Mobilya fuarına ilgi yüzde 30 arttı" diye konuştu.

Adana'nın mobilya sektöründe yerinin önemli olduğunu vurgulayan Yamaç, fuarı Kanada, Hollanda İran, Irak ve Dubai gibi ülkelerden profesyonel alım heyetlerinin ziyaret ettiğini kaydetti.

- ADANA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title