Adana Öldürülen Başkan'ın Görüntüleri
Haberler » Güncel » Haber

Adana Öldürülen Başkan'ın Görüntüleri

"seyhan Eski Belediye Başkanı Öldürüldü" Haberine Ek Haber

Adana Öldürülen Başkan'ın Görüntüleri

"SEYHAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ" HABERİNE EK HABER

ACI TESADÜF

Adana'da silahlı saldırıda öldürülen Ahmet Cevdet Yağ'ın katil zanlısı olarak oturduğu mahallede komşu ve aralarında akrabalık ilişkisi de bulunan 54 yaşındaki Mustafa Coşkun Özçakmak her yerde didik-didik aranmaya başladı. Polis, katil zanlısını yakalamak için alarma geçti. Otogarlar ve yollar tutuldu, zanlının eşkali anons edilerek, tüm birimler uyarıldı. 'Jilet Coşkun' lakaplı katil zanlısının da uyuşturucu kullandığı, uyuşturucudan polis kaydı bulunduğu, cezaevinde yattığı öğrenildi.

Eski başkan Ahmet Cevdet Yağ'ın Hadırlı Mezarlığı'nda aynı zamanda adaşı olan amcaoğlu Ahmet Yağ'ın cenaze törenine katıldığı anlaşıldı. Cenazeden çıktıktan sonra silahlı saldırıya uğrayan Yağ'ın yanına gelen katil zanlısı, tabancasını çekip, peş peşe ateşledi. Yakın mesafeden çoğu kalp bölgesine 10 kurşun isabet eden Yağ, adaşı amcaoğlunun toprağa verildiği gün öldürüldü. Görgü tanıkları, katil zanlısının kurbanı yere düştükten sonra da ateş etmeyi sürdürüp, daha sonra kaçtığını bildirdi.

UYUŞTURUCU ÇETESİ Mİ?

Öldürülen Yağ ile katil zanlısının aralarında akrabalık ilişkisi de bulunduğunu bildiren, kendisi de aynı mahallede oturan CHP'li üye Kerim Uzun, "Ahmet bey, mahallede uyuşturucu çetelerine karşı savaş başlatmıştı. Bunun kurbanı oldu. Gençleri uyuşturucuya karşı bilinçlendiriyordu. Bu çetenin kurbanı olmuş olabilir" dedi.

OĞLUNUN YANINDA SALDIRIYA UĞRADI

CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, Yağ'ın oğlu Gökhan Yağ'ın yanında kurşunlandığını belirterek, şunları söyledi:

"Bir saldırı sonucu yakın akrabasının taziyesinde eski belediye başkanımız, büyükşehir belediye meclis üyemiz, bizlerin ağabeyi Ahmet Cevdet Yağ, hunnarca bir saldırı sonucu vefat etmiştir. Saldırganın kimliği belli, şu anda yakalanmamış durumda. En büyük tesellimiz emniyetimizin saldırganı en kısa süre yakalaması olur. Saldırgan sabıkalı. Geçmişte bu tür sabıkası olan, 'Jilet Coşkun' lakaplı biri olduğu sanılıyor. Ahmet bey ile bir husumeti var mı bilmiyoruz. Kesinlikle de siyasi bir konu olacağına inanmıyorum. Saldırı şekli de taziye kabul edilirken, bir anda gelmiş, bütün akrabalarının, oğlunun yanında saldırmıştır. 12 merminin isabet ettiğini biliyoruz."

GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ

Haber-Kamera: ADANA DHA)


(Tür: Yurt)