Adana: Mardav'dan 203 Öğrenciye Burs
Haberler » Güncel » Haber

Adana: Mardav'dan 203 Öğrenciye Burs

Adana'da, Mardinliler Dayanışma Vakfı (Mardav) 203 Üniversite Öğrencisine Burs Verdi.

Adana: Mardav'dan 203 Öğrenciye Burs

Adana'da, Mardinliler Dayanışma Vakfı (MARDAV) 203 üniversite öğrencisine burs verdi.

Çınarlı Mahallesi'ndeki vakıf binasında burs dağıtımı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan MARDAV Yönetim Kurulu Başkanı Osman Göktekin, başvuru yapan 350 öğrenciden imkanlar doğrultusunda 203 öğrenciye burs yardımında bulunabildiklerini belirterek, "Mardinli hemşehrilerimizin katkılarıyla önümüzdeki yıllarda bu sayıyı 500'e çıkarmayı planlıyoruz. Göreve geldiğimiz 2 yıldan itibaren yaptığımız çalışmalarla 125 olan burs sayısını 203'e çıkardık. Bu sayı vakfımız için bir rekordur. Bizim için üyelerimizin yaptığı 10 YTL'lik bir yardım dahi önemlidir. Yapılan yardımlar maddi öneminin dışında bütünlüğün simgesidir" dedi.

Vakfın çalışmaları hakkında da bilgi veren Göktekin, Güzelyalı Mahallesi'nde bin 200 metrekarelik bir arsa aldıklarını ve kalıcı binalarını burada faaliyete geçirmek için çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Aylık 60 YTL burs almaya hak kazanan üniversite öğrencilerine vakıf binasında düzenlenen törenle ekim-kasım-aralık dönemini kapsayan 180 YTL'lik ödeme yapıldı. İmza karşılığı burs ödemelerini alan öğrenciler, vakıf yöneticilerine teşekkür etti.