Adana: Haber-iş Sendikası Başkanı Akcan Adana'da

Adana: Haber-iş Sendikası Başkanı Akcan Adana'da

Türkiye Haber-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan, Türk Telekom'un Özelleştirilmemesi İçin Ellerinden Geleni Yaptıklarını Belirterek, "Kamuoyundan Özelleştirmelere Karşı Beklediğimiz Tepkiyi ve Desteği Bulmadık" Dedi.

Adana: Haber-iş Sendikası Başkanı Akcan Adana'da

Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan, Türk Telekom'un özelleştirilmemesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Kamuoyundan özelleştirmelere karşı beklediğimiz tepkiyi ve desteği bulmadık" dedi.

Türkiye Haber-İş Sendikası Adana Temsilciliği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Akcan, Türk Telekom çalışanları ve sendika üyeleri olarak, Türk Telekom'un özelleştirilmemesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Türkiye'de yapılan özelleştirmeyi yabancılaştırma olarak adlandıran Akcan, Türk Telekom'un, Türkiye'nin en çok kar eden kurumu olduğunu savunarak, ''Türk Telekom çalışanlarının bundan sonra tüm çabaları, Telekom'un Türk Milleti'nin malı olarak kalması için olacak. Telekom yetkililerine sesleniyorum; biz bu kurumda çalışmak istiyoruz. Bu kurumu biz bugünlere getirdik. Personelde yapılacak bir düzenlemeyi ona göre yapın. Biz her şeye hazırız'' diye konuştu.

Kaynak: İHA