Adana Emniyet Müdürlüğünde Görev Değişimi
Haberler » Yerel » Haber

Adana Emniyet Müdürlüğünde Görev Değişimi

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınan Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, görevini Ordu Emniyet Müdürü Mehmet Avcı'ya teslim etti.

Adana Emniyet Müdürlüğünde Görev Değişimi

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınan Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, görevini Ordu Emniyet Müdürü Mehmet Avcı'ya teslim etti.

Polis Başmüfettişliğine atanan Kesmez için önce Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında tören düzenlendi. Kesmez, şeref defterini imzaladıktan sonra emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve merkez amirleriyle vedalaştı.

Kesmez, görev süresince personelin özverili çalışma sergilediğini belirterek teşekkür etti.

Adana Valiliği'nde düzenlenen törende ise Vali İlhan Atış ve Adana Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Ordu Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, Kesmez'e çiçek verdi.

Daha sonra Kesmez, törene katılanlarla vedalaşarak valilikten ayrıldı.

Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, törenin ardından yaptığı konuşmada, 1995 ve 2002 yıllarında da Adana'da görev yaptığını hatırlatarak, bu sefer de il emniyet müdürü olarak bu kente geldiğini söyledi.

Avcı, Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınan Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek "İnşallah onun çıtasını bulunduğu yerden aşağı indirmeyeceğiz. Adanalı bizi tanıyor biz Adanalıyı iyi kötü tanıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Adalılardan biz işimi yaparken kendilerine hizmet olması açısından yardımlarını bekliyoruz" dedi.

-KARDEŞTEN MÜDÜRE KARŞILAMA-

Adana Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yürüten Mustafa Avcı, Adana Emniyet Müdürlüğüne atanan ağabeyi için valiliğin ardından emniyet müdürlüğünde düzenlenen törende yer aldı.

Diğer müdür yardımcılarıyla birlikte karşılama sırasında duran Mustafa Avcı, selam ve tekmil vererek ağabeyi Mehmet Avcı'ya "hoş geldiniz" dedi.

Mehmet Avcı, şube müdürleri ve birim amirleriyle tek tek tokalaşarak tören mangasını selamladı.

Daha sonra emniyet müdür yardımcılarıyla odasına çıkan Avcı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Adanalılar eski Türk filmlerindeki gibi vefalı, mert, delikanlı insanlardır. Adanalılar, kadirşinas insanlardır. Kendilerine hizmet edeni unutmazlar. Sahip çıkarlar. Biz de Adana'ya hizmet için varız. Biz onlara yaklaştıkça, onlar da bize sahip çıkacaklardır" dedi.

Bu arada, Mehmet Avcı'nın kardeşi Mustafa Avcı'nın yaklaşık 1, 5 ay sonra birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi edeceği öğrenildi.

- ORDU