Adana'da, Dünyanın En Eski Köprüsüne 'Dilan Seni Seviyorum' Yazdılar

Adana'da, Dünyanın En Eski Köprüsüne 'Dilan Seni Seviyorum' Yazdılar

Adana'da Roma İmparatorluğu döneminde 384 yılında inşa ettirilerek 'Justinian Köprüsü' adı verilen ve zamanla Taşköprü adını alan tarihi köprüye kimliği belirsiz kişiler tarafından 'Dilan seni seviyorum' yazıldı.

Adana'da Roma İmparatorluğu döneminde 384 yılında İmparator Hadrian tarafından mimar Auxentius'a inşa ettirilerek 'Justinian Köprüsü' adı verilen ve zamanla Taşköprü adını alan tarihi köprüye kimliği belirsiz kişiler tarafından sprey boyalarla yazılan Dilan seni seviyorum, Best of Ahmo, Tosun' gibi yazılar görenlerin tepkisini çekiyor.

16 ASIRLIK TAŞKÖPRÜ YAYA VE BİSİKLET TRAFİĞİNE AÇILDI

Adana'nın simgelerinden olan, üzerinden hala ulaşım sağlanabilen dünyadaki en eski köprülerden biri olan 16 asırlık Taşköprü, 2006 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından restore edilerek, taşıtlara yasaklanıp sadece yaya ve bisiklet trafiğine açıldı.

"DİLAN SENİ SEVİYORUM" YAZISI GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

Seyhan Nehri'nin üzerine inşa edilen, yerli ve yabancı turistlerin görmeden kentten ayrılmadığı tarihi köprüye sprey boyalarla yazılan Dilan seni seviyorum, Best of Ahmo, Tosun' yazılarını görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

"KEŞKE İNSANLARIMIZ DAHA BİLİNÇLİ OLSALAR"

İş yerine giderken her gün Taşköprü'den geçtiğini belirten Canan Opçin(27), Her geçtiğimde dikkatimi çekiyor bu kötü manzara. Keşke insanlarımız daha bilinçli olsalar. Adana'nın simgesi olan ve tarihe tanıklık eden bir köprüde bu görüntü hoş değil. İnsanların bu tür yerlere karşı duyarlı olması lazım' diye konuştu.

Kaynak: DHA