Adana Demirspor, Süper Genç Takımı Niğde'ye Gitti

Türkiye 2. Futbol Ligi Yükselme Grubu'nda Mücadele Eden Adana Demirspor'un Süper Genç Takımı, Türkiye Şampiyonası 1. Grup Elemeleri'ne Katılmak Üzere Niğde'ye Gitti.

Adana Demirspor, Süper Genç Takımı Niğde'ye Gitti

Türkiye 2. Futbol Ligi Yükselme Grubu'nda mücadele eden Adana Demirspor'un Süper Genç Takımı, Türkiye Şampiyonası 1. Grup Elemeleri'ne katılmak üzere Niğde'ye gitti.

Adana Demirspor Kulübü Altyapı İdari Sorumlusu Edip Gülnar, Adana Demirspor'un Niğde Grubu'nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Malatyaspor ve Akçaabat Sebatspor ile birincilik mücadelesi yapacağını belirtti. Mavi-lacivertli kulübün altyapıda tüm kategorilerde bu sezon büyük başarılara imza attığını belirten Gülnar, "Tek amacımız A takımımıza yeni yetenekler kazandırmaktır. Bunu başarana kadar kendimizi başarılı saymayacağız" dedi.

Son zamanlarda bazı çevrelerin kulüp yönetimiyle ilgili haksız eleştiriler yaptığını ifade eden Gülnar, "Adana Demirspor, Adem Atılgan döneminde kurumsallaştı, kulüp oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Aytaç Durak'ın verdiği paranın hesabını da her gün kuruşu kuruşuna verdi" diye konuştu.

Son zamanlarda aynı grupların Adanaspor ile Adana Demirspor taraftarlarını karşı karşıya getirmeye çalıştığına da işaret eden Gülnar, "Anonim Şirket konumundaki Adanaspor'a doğrudan maddi yardımda bulunulması söz konusu olamaz. Gerçek Adanaspor, Başkan Ali Hikmet Gülfil ve Başkan Yardımcısı Tevriz Dura idaresindeki kulüptür. Bu kulüp, hala kendi binasında hizmet vermektedir. Bu nedenle kimse iki takım taraftarını karşı karşıya getirmesin" dedi.

(DF-İY-ÖZ-S)

Kaynak: İHA