Adana Demirspor Balıkesirspor Maçı Sonrası Olaylar Çıktı

Adana Demirspor Balıkesirspor Maçı Sonrası Olaylar Çıktı

Denizli'de, Adana Demirspor ile Balıkesirspor arasında oynanan Spor Toto 2'nci Lig Play-off maçının ardından Balıkesirsporlu taraftarlar ile emniyet güçleri arasında gerginlik yaşandı.

Adana Demirspor Balıkesirspor Maçı Sonrası Olaylar Çıktı

Denizli'de, Adana Demirspor ile Balıkesirspor arasında oynanan Spor Toto 2'nci Lig Play-off maçının ardından Balıkesirsporlu taraftarlar ile emniyet güçleri arasında gerginlik yaşandı. Biber gazından etkilenen 10 taraftar hastaneye kaldırıldı.

Adana Demirspor'un 1-0 kazandığı maçın ardından tribünlerden ilk önce Balıkesirspor taraftarı çıkartıldı. Stat çıkışında Kırmızı-Beyazlı kulübün taraftarları ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. Çıkış kapısında polis, taraftarlara biber gazı sıktı. Gazdan etkilenen 10 taraftar için stada ambulans çağırıldı. Gazdan etkilenenler ambulanslarla Denizli Devlet Hastanesi'ne götürülüp tedaviye alındı.

Biber gazlı müdahaleye isyan eden Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, polis yetkilileri ile tartıştı. Başkan Aktürk, "Zaten federasyonun kara listesindeyiz, bir de polisten biber gazı yiyoruz" dedi.

Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk ile yöneticiler, taraftarları güçlükle sakinleştirdi. Hastanede tedavisi tamamlanan 10 taraftar kent dışında bekletilen otobüslere ambulanslarla götürüldü. - Denizli