Adana'dan Kısa...kısa... - Haberler
Haberi Paylaş

Adana'dan Kısa...kısa...

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Adana'dan Kısa...kısa...

Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) kuruldu.

Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) kuruldu.

Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, Adana Akademik Meslek Odaları Birliği'nin Adana Barosu, Adana Diş Hekimleri Odası, Adana Eczacı Odası, Adana- Osmaniye Tabip Odası, Adana Veteriner Hekimler Odası ve TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu'nun katılımı ile oluşturulduğunu bildirdi.

Özkan, ADAMOB'un kuruluşunu yarın saat 11.00'de Adana Eczacı Odası'nda düzenleyecekleri toplantıyla duyuracaklarını ve gündeme ilişkin değerlendirmede bulunacaklarını kaydetti.

SÖNMEZ: "BÖLGESEL İŞBİRLİĞİ ŞART"

ADANA (İHA) - Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) ve Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (Çukurova SİFED) Başkanı Süleyman Sönmez, Adana ve Mersin'in kalkınması için birlikte hareket edilmesinin zorunluluk olduğunu söyledi.

Sönmez, yaptığı açıklamada, Çukurova Bölgesi'nin yatırım açısından tıkanan Marmara Bölgesi'nin tek alternatifi olduğunu vurguladı. Mersin ve Adana'nın kaderinin bir olduğuna dikkat çeken Sönmez, "Kalkınma için bölgesel işbirliği yapmaktan başka çıkış yolumuz yok. Yeni hamlelerle Türkiye'nin ikinci büyük metropolü olabiliriz" dedi.

MENTAL ARİTMETİK İMAMOĞLU'NDA

ADANA (İHA) - Merkezi Adana'da bulunan Arı Mental Kişisel Gelişim Merkezi, İmamoğlu ilçesine yeni şubesini açtı.

Belediye Başkanı Kadir Altunköse, törendeki konuşmasında ilçelerine ilk defa mental aritmetik merkezi açıldığı söyledi.

Arı Mental Merkezi hakkında bilgi veren Kişisel Gelişim Uzmanı Gül Yüzgeç de, "Kurumumuzda Mental Aritmetik Eğitimi 5-12 yaş gruplarına verilmektedir. Bu eğitimin amacı bireylerin sayısal zeka gücünü arttırmak ve zihinden hesaplama yeteneği kazandırmaktır" dedi.

Gül Yüzgeç, açılış konuşmalarının ardından davetlilere merkezi gezdirdi. - ADANA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title