Adana'daki Zehirlenme Olayı Protesto Edildi

Adana'daki Zehirlenme Olayı Protesto Edildi

Adana'da 3 Kişinin Öldüğü, 2 Kişinin de Ağır Yaralandığı Zehirlenme Olayının Yaşandığı Doğu Atık Su Arıtma Tesisi'nin Bulunduğu Akdeniz Mahallesi Sakinleri, Eylem Yaparak Olayı Protesto Etti.

Adana'daki Zehirlenme Olayı Protesto Edildi

Adana'da 3 kişinin öldüğü, 2 kişinin de ağır yaralandığı zehirlenme olayının yaşandığı Doğu Atık Su Arıtma Tesisi'nin bulunduğu Akdeniz Mahallesi sakinleri, eylem yaparak olayı protesto etti.

Adana-Karataş yolu üzerinde bulunan Akdeniz Mahallesi'ndeki Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait Doğu Atık Su Arıtma Tesisi'ne gelen yaklaşık 300 kişilik grup, "İnsanca yaşamak istiyoruz", "Temiz hava istiyoruz", "Arıtma tesisi kapatılsın" yazılı dövizler taşıyarak slogan attı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı eylemde Karşıyaka mahalleleri adına bir açıklama yapan Dr. Salim Canoğulları, tesisin kapatılması için 4 bin adet imza toplayıp Adana Büyükşehir Belediyesi'ne verdiklerini, ancak gösterdikleri

tüm tepkilere rağmen, Büyükşehir ve ASKİ yetkililerinin taleplerini görmezden geldiklerini ve hiçbir girişimde bulunmadıklarını iddia etti. Dr. Canoğulları, "Yetkililer kokunun psikolojik olduğu ve sıkılan parfümün otuz saniyede bire indirildiği gibi komik açıklamalar yaptı. Son yaşanan olayla birlikte tesisin ne derece zararlı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Tesis sadece kötü kokular yayarak halkı rahatsız etmekle kalmamış, 3 insanın da canını almıştır. Bu tesisin bir an önce kapatılmasını istiyoruz"

dedi.

Konuşmanın ardından bir süre sloganlar atan grup, burunlarını elleri ile kapatıp, tepkilerini göstererek tesis önünden ayrıldı.

(MK-ERN-OK-Y)