Adana'daki Orman Yangını

Adana'daki Orman Yangını

Adana'nın İmamoğlu İlçesinde Çıkan ve Rüzgarın da Etkisiyle Büyüyen Orman Yangını, Yaklaşık 4 Saat Süren Çalışmalar Sonucu Kontrol Altına Alındı.

Adana'daki Orman Yangını

Adana'nın İmamoğlu ilçesinde çıkan ve rüzgarın da etkisiyle büyüyen orman yangını, yaklaşık 4 saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alındı.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, İmamoğlu ilçesinin Sevinçli, Hacıhasanlı ve Otluk Köyü arasındaki bölgede, saat 14.00 sıralarında anız tarlasında otların tutuşması sonucu çıkan yangın, rüzgarın de etkisiyle büyüyerek kısa sürede Çörten, Sayca ve Bıçılgan köylerinin de bulunduğu bölgedeki ormanlık alana sıçradı. Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 1 helikopter, 14 arazöz ve kara ekipleri, köylüler ve jandarmanın müdahale ettiği yangın, yaklaşık 4 saatlik çaba sonucu kontrol

altına alındı. Yangında, 10 hektara yakın parçalı ve bozuk kızılçam, meşelik orman alanı yandı, göçerlere ait çadırlar, bölgedeki arı kovanları ve ayçiçeği tarlaları da zarar gördü.

Adana Orman Bölge Müdürü Seyfettin Yılmaz da, soğutma çalışmalarının tamamlanmasından sonra yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme yapılacağını kaydetti.

(DF-OK-OK-Y)