Adana'daki Hizbullah Operasyonu

Adana'daki Hizbullah Operasyonu

Adana'da, Mustazaflar ile Dayanışma Derneği (Mustazaf-der) Çatısı Altında Hizbullah Terör Örgütü Adına Faaliyette Bulunduğu ve Örgütün Mensubu Olduğu İddiasıyla Mahkemeye Çıkarılan 8 Kişi Tutuklandı.

Adana'daki Hizbullah Operasyonu
04.02.2007 20:40 | Son Güncelleme: 04.02.2007 20:40

Adana'da, Mustazaflar ile Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der) çatısı altında Hizbullah terör örgütü adına faaliyette bulunduğu ve örgütün mensubu olduğu iddiasıyla mahkemeye çıkarılan 8 kişi tutuklandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 1 Şubat 2007 tarihinde Hizbullah terör örgütüne yönelik operasyonel çalışmalar neticesinde Aydınlar, Uçak, Başak, Gürselpaşa, Gürpınar ve Gülbahçesi mahallelerine düzenlenen operasyonda, terör örgütü Hizbullah mensubu olduğu ileri sürülen ve genel merkezi Diyarbakır'da bulunan Mustazaf-Der çatısı altında örgütün propagandasını yaptığı iddia edilen 8 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştı. Emniyetteki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen H.B., H.K., M.D., A.Ş., A.A., M.Y., M.Ş. ve E.D, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(HT-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA

title