Adana'daki Berkin Elvan Eylemine Polis Müdahalesi

Adana'daki Berkin Elvan Eylemine Polis Müdahalesi

Gezi eylemlerinde yaralanan ve bugün hayatını kaybeden Berkin Elvan için Adana'da yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahalede bulundu.

Adana'daki Berkin Elvan Eylemine Polis Müdahalesi

Gezi eylemlerinde yaralanan ve bugün hayatını kaybeden Berkin Elvan için Adana'da yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahalede bulundu. Eylemcilere, market çalışanları limon ve süt dağıttı.

Atatürk Parkı'nda toplanan grup, burada çeşitli sloganlar attı. Grup, bir süre sonra AK Parti İl Binası'na yürümek istedi. Ancak polis grubun önünü keserek anonslarla yürüyüş yapmanın yasak olduğunu ifade etti. Polisin uyarılarını dikkate almayan eylemciler, TOMA araçlarını havai fişek ve taş yağmuruna tuttu. Bunun üzerine gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale edildi.

Müdahale üzerine eylemcilerin bir bölümü markete girdi. Market görevlileri biber gazından etkilenen eylemcilere limon ve süt dağıttı.

Eylemlere müdahale eden çevik kuvvet ekibine bir apartmanın damından saksı attığı iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyete götürüldüğü polis aracı bir gazeteciye çarptı. Ayağından yaralanan ve ambulansla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan gazetecinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

EYLEMCİLER DAĞILDI, BELEDİYE GÖREVLİLERİ İŞE KOYULDU

Yaklaşık 4 saat süren eylemin ardından grup dağılırken, çok sayıda eylemci gözaltına alındı. Grubun dağılmasının ardından Atatürk Caddesi savaş alanına döndü. Caddeye gelen belediye görevlileri geç saatlere kadar temizlik yaptı. - ADANA

Kaynak: İHA