Adana'da Yangın

Adana'da Yangın

Adana'da Akşam Saatlerinde Eski Bir Fabrika İçerisinde Çıkan Yangın Korkuttu. Bilinçsiz Bir Vatandaşın Yoldan Geçerken Elinde Ki Sigara İzmaritini Fabrika İçerisine Atması Sonucu Çıkan Yangın, İtfaiye Ekipleri Tarafından Büyümeden Kontrol Altına Alındı.

Adana'da Yangın

Adana'da akşam saatlerinde eski bir fabrika içerisinde çıkan yangın korkuttu. Bilinçsiz bir vatandaşın yoldan geçerken elinde ki sigara izmaritini fabrika içerisine atması sonucu çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından büyümeden kontrol altına alındı.

Olay, Adana-Kozan yolu üzerinde bulunan eski Akdeniz Un Fabrikası'nda saat 21.00 sularında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kullanılmayan eski fabrika içerisindeki otlar kimliği tespit edilemeyen bilinçsiz bir vatandaşın elindeki sigara izmaritini atması sonucu kısa sürede tutuştu. Alevlerin giderek yükselmesi ile birlikte çevrede ikamet eden vatandaşlar durumu Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine bildirdiler. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını daha fazla büyümeden

kontrol altına aldılar. Etrafı duvarlarla çevrili olan eski fabrika içerisine dışardan su püskürten itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Ayrıca alevleri görerek olay yerine gelen meraklı vatandaşlar da, polisler tarafından uzaklaştırıldı.

(ERN-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA