Adana'da TOKİ Kura Çekimleri Yapıldı

Adana'da TOKİ Kura Çekimleri Yapıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, 4 Yılda 250 Bin Konutun Temelini Attıklarını ve Bunun 170 Binini Vatandaşlara Teslim Ettiklerini Söyledi.

Adana'da TOKİ Kura Çekimleri Yapıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, 4 yılda 250 bin konutun temelini attıklarını ve bunun 170 binini vatandaşlara teslim ettiklerini söyledi.

Fırat, Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ), Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Sarıhular mevkisinde alt gelir grubu vatandaşlar için yaptırılan 860'un kura çekimine katıldı. Fırat, burada yaptığı konuşmada, insanca yaşamak için insani değerlere önem verilmesi gerektiğini belirterek, Adana'nın yoğun göç alan bir bölge olduğunu, bu anlamda kentleşme ve Adanalılık ruhunu oluşturabilmenin bu toplu konutların sosyal görevi olduğunu kaydetti. 860 konutun kura çekimini gerçekleştireceklerini vurgulayan Fırat, şunları

kaydetti:

"Biz 4 yıllık dönemde 250 bin konutun temelini attık, bunun 170 binini vatandaşa teslim ettik. Ama yeterli değil, bunu daha da artıracağız. Adana, TOKİ'nin yaptığı 250 bin konutun içinden 10 binini alarak Türkiye'de kendi payına düşenden fazlasını almıştır ve bunu hak etmiştir. Bu çekilişin ardından 2 toplu konut açılışı daha yapılacak Adana'da. 2 ay içinde 2 bin konutun yeniden dağıtımını yapacağız. Bu sayıyı daha da yüksetmemiz gerekir, bu konutların yapılması için elimden geleni yapacağım."

Fırat, 3 şehit ailesi ve 17 gaziye çekilişe tabi tutulmadan konutlarını teslim edeceklerini ifade ederek, böylesi güzel etkinlerin artacağını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak da, halkın desteğinin devam ettiği sürece böylesi güzel etkinliklerin süreceğini ifade ederek, vatandaşlardan hükümete destek vermelerini istedi. Durak, Adana'da evsiz aileninin kalmayacağını belirterek, TOKİ ve imarlı evler ile şehirlerin daha güvenli hale geleceğini söyledi. Durak, kurada ismi çıkmayanların üzülmemesi gerektiğini kaydetti. Daha sonra kura çekimine geçildi.

Kura çekiminden önce yerel sanatçı Ali Turaç bir konser verdi. Törene AK Parti İl Başkanı Mustafa Attaroğlu, milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(FK-OK-OK-Y)